Czemu reklamowe gazetki odmieniły współczesny handel detaliczny.

Hipermarkety funkcjonują w naszym kraju już od prawie dwudziestu lat. Bardzo zmieniły one sam handel, niektórzy są wręcz zdania, że zabijają one małych, lokalnych przedsiębiorców.

sklep

Autor: Fotos GOVBA
Źródło: http://www.flickr.com
Faktem jest, że ekspansja dyskontów oraz marketów jest bardzo duża, tak naprawdę w niewielkiej ilości miejscowości nie będzie żadnego dużego marketu. Lecz wejście handlowych sieci do Polski odmieniło także w dużym stopniu oblicze promocji, co w sumie zwykli ludzie również mogą bardzo często obejrzeć w swojej poczcie i na klatkach schodowych w blokach. Chodzi mianowicie o gazetki reklamowe, jakie zaczęły być używane do promowania oferty sklepów, w szczególności jakiś promocji i wyprzedaży. Specjaliści szacują, że kontakt z gazetkami może mieć znacznie więcej niż połowa klientów w naszych miastach, a duża ich część robi na ich podstawie zakupy. Świadczy to o bardzo dużej skuteczności tego sposobu reklamowania, dziwić się więc nie ma czemu, że duże sklepy używają jej od lat, a coraz chętniej zaczynają też sięgać po nią mniejsi sprzedawcy.

supermarket

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Badania rzeczywiście potwierdzają ogromną skuteczność reklamowych gazetek, szczególnie że najczęściej i tak będą one dotyczyć one sklepów, w których codziennie robi się zakupy.serwis oświetlenie przedpokoju oświetlenie przedpokojuTypowa gazetka Lidl ma w pierwszej kolejności informacje o towarach, jakie są właśnie promowane, i przeważnie są to towary, jakie i tak trzeba kupić, to znaczy środki czystości lub żywność. Lecz największą zaletą gazetek jest to, że jeśli klient się zdecyduje i uda się już do sklepu, to przeważnie pozostawi tam dużo więcej pieniędzy, bo poza produktami po jakie przyjechał zrobi też resztę zakupów. Gazetki mogą mieć zróżnicowaną formę, każdy sklep opracował najlepszy na swoje potrzeby format i go używa, skoro ma on dużą skuteczność. Najczęściej ich grubość będzie wynosić do kilkunastu stron, ale zdarzają się również gazetki, mające ich kilkadziesiąt. Najbardziej skuteczne w gazetkach jest operowanie cenami, jeżeli się napisze wysoką, starą cenę i obok niej promocyjną, to będzie to ogromnie skuteczne wśród wielu klientów.