Współczesny marketing, jaki może być aby dawać efekty?

Marketing w kolokwialnym przesłaniu jest identyfikowany z reklamą. Jest to tak rozpowszechnione przekonanie, że nawet specjaliści od czasu do czasu zawężają tę dyscyplinę nauk gospodarczych do tego fragmentu aktywności marketingowej. W klasycznym znaczeniu marketing miał rozpoznawać potrzeby klienta, czasem konstruować je, oraz troszczyć się o to aby firma posiadała aktualne informacje o tym czego pragnie nabywca.

ozdobny flakonik z perfumami

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie pożądane byłoby by klient dobrze kojarzył firmę i produkt bądź usługę. Taka próba zademonstrowania użytkownikowi że poza przychodem frapuje nas człowiek jako taki nie musi być zaraz przedsięwzięciem podyktowanym cynizmem.

Masz ochotę przeczytać kolejne obfite w informacje materiały? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie (http://www.safespace.pl/zdalny-dozor-wizyjny/), która na pewno zawiera wartościowe dane.

Im bardziej uczciwe staje się zaangażowanie przedsiębiorstwa w jakieś cel dobroczynny tym lepiej z punktu widzenia marketingu. Słowem, jeżeli prezes pożąda podarować jakieś środki na chwalebny zamysł, dlaczego się tym nie pochwalić, budując w ten sposób pożądany wizerunek firmy?

Naturalnie dział marketingu musi też zadbać o to, by w odpowiedni sposób zatroszczyć się o wymogi konsumenta i spełnić jego wyczekiwania. Również powinna zadowolić oczekiwania co do metody sprzedaży, niejako zapakowania towaru. (Stąd żądania w bankach co do ubioru pracowników). Obecnie o to by klient jak najlepiej kojarzył firmę dba się na czasami bardzo niuansowych pułapach, przyznaję czasem dość spornych. Stosuje się na przykład w przedsięwzięciach promocyjnych woń.
W latach 90-tych dwudziestego wieku dowiedziono, że zastosowanie właśnie aromatu może powiększyć sprzedaż produktu i w ten sposób powstał tak zwany marketing zapachowy. Dowiedz się więcej: kuszące zapachy. Przykładem może tutaj być takowe rozstawienie nawiewu powietrza w piekarni, aby zapach świeżego chleba rozchodził się w calutkiej okolicy piekarni – może to przynieść powiększenie obrotów, ponieważ z jednej strony wzmaga łaknienie konsumenta z drugiej z kolei strony zapach świeżo upieczonego chleba jest jasnym sygnałem, że wyrób jaki proponuje piekarnia jest najwyższej jakości.

kwiaty

Autor: jacinta lluch valero
Źródło: http://www.flickr.com

Marketing zapachowy wykorzystuje się również w innych dziedzinach, dla przykładu w perfumerii lub fryzjerstwie. Ustalono, że pewne wonie wywołują u ludzi stan spokoju, co może ich skłaniać do korzystania z naszych usług a już z całą pewnością uczyni iż chociażby przelotnie zaciekawią się naszą działalnością a nasz artykuł zaistnieje w ich myśli.