Możesz otrzymać odszkodowanie za opóźniony lot, gdyż posiadasz takie prawo. Jakie możesz dostać odszkodowanie i na co możesz liczyć?

Zwłoki lotnicze są stale trudne dla osób, którzy już od kilku godzin wyczekują na lotnisku na swój lot. To zawsze jest też stresująca sytuacja, gdyż większość osób śpieszy się do pracy czy jest umówiona z kimś, kto ich odbierze. Dodatkowo już sam lot może także stresować. Jeżeli lot opóźnia się z winy przewoźnika jest możliwość starać się indywidualnie o zadośćuczynienia.

Samolot

Autor: ERIC SALARD
Źródło: http://www.flickr.com
Najmniejszy czas spóźnienia, umożliwiający na wszczęcie procedury starania się o odszkodowania lotnicze, to 3 godziny w związku do zaplanowanej pory przybycia do portu docelowego. Oprócz tego zadośćuczynienia w formie finansowej, klient może wymagać od przewoźnika opieki.

Planujesz zdobyć inne dane na omawiany wątek? Zapewne notka z witryny (http://infinitex.pl/oferta/) także je zawiera, więc kliknij w to miejsce i poznaj je starannie.

Przewoźnik powinien zagwarantować klientowi szanse zadzwonienia, a również napoje, posiłki, noclegi czy przewóz do miejsca zakwaterowania – tego może wymagać klient, gdy opóźnienie wyniesie 2 godziny czy też więcej dla lotów do 1500 kilometrów oraz wyniesie 250 EURO. A również 3 godziny czy więcej w wypadku dłuższych lotów na terenie Państw członkowskich wynoszące od 1500 aż do 3500 kilometrów, w tym przypadku odszkodowania lotnicze może wynieś 400 EURO. Tymczasem jeżeli o 4 godziny lub więcej opóźnia się wylot dłuższy poza teren UE o dystansie większej niż 3500 km i odszkodowanie wyniesie 600 EURO – kliknij i sprawdź.

Samolot

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy opóźnienie lotu wyniesie więcej niż 5 godzin, pasażer może domagać się odzyskania kosztów biletu czy też zagwarantowania przewozu do miejsca, z którego zaczął on własną drogę.cik-wisniewski.pl/montaz-naprawa-chlodnie-warszawa – przetestuj naprawa chłodni warszawa: www.cik-wisniewski.pl/montaz-naprawa-chlodnie-warszawa -Opóźniony lot odszkodowanie możemy uzyskać za sprawą doświadczonych firm, które codziennie zajmują się odszkodowaniami lotniczymi.

Każdy lot jest zabezpieczony na różnorodne także nieprzewidziane sytuacje, zatem również możemy uzyskać zadośćuczynienie za opóźnienie lotu. Na krajowym rynku oraz w wszelkim porcie lotniczym są przystępne informacje jak pozyskać za opóźniony lot odszkodowanie.