Czy możemy dostać za opóźniony lot zadośćuczynienie?

Dużo podróżujących dowiaduje się jak zainkasować za opóźniony lot odszkodowanie. Każdy ceni sobie swój czas i nie jesteśmy zadowoleni gdy samolot, którym mieliśmy podróżować posiada opóźnienie, bez względu na to, czy chcieliśmy nim lecieć na urlop, czy spotkanie w interesach.

Samolot w porcie lotniczym

Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Złościmy się, gdy zjawiają się opóźnienia, ale na szczęście coraz znaczniejsza rzesza podróżnych rozpoczyna zdawać sobie sprawę z tego, że ma szansę się dopraszać odszkodowania za takie opóźnienia, a wbrew pozorom mogą się one okazać naprawdę wielkie. Jeżeli mieliśmy opóźniony lot odszkodowanie za niego należy nam się wtedy kiedy to spóźnienie było znaczniejsze aniżeli trzy godziny. Kwota jaką wówczas dostaniemy będzie uzależniona od tego, jak długą trasę mieliśmy przelecieć tym rejsem, a wiemy, że im większa trasa tym większa kwota odszkodowania (sprawdź jak się zachować w przypadku opóźnionego lotu). Trochę więcej finansów dostaniemy, jeśli opóźnienie przekroczyło pięć godzin, przez to właśnie tak ważne jest to, by dokładnie zapamiętać czas spóźnienia oraz kilometry, które mieliśmy do pokonania, gdyż są to dwa najważniejsze wyznaczniki wysokości naszego odszkodowania.

Nie powinniśmy się tym zajmować samodzielnie

Kiedy chcemy zrezygnować z batalii o odszkodowanie, bo stwierdzamy, że zabierze nam to za dużo czasu i szkoda zachodu, to warto powiedzieć, że są odpowiednie

Port lotniczy

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

firmy, które trudnią się takimi odszkodowaniami. Wystarczy tylko, że podamy im wszystkie potrzebne dane oraz wypiszemy uprawnienie, a one już dalej się wszystkim zajmą oraz w niedługim czasie wywalczą dla nas odpowiednią sumę odszkodowania.

Wiedz, że możesz odszukać informacje na ten temat, zatem kliknij w odsyłacz i przeczytaj tu wiadomości, które będą Ci potrzebne.

Co więcej dzięki nim prędzej dostaniemy zasłużone zadośćuczynienie, ponieważ oni lepiej znają się na tym, do kogo trzeba się skierować i gdzie należy złożyć konkretne dokumenty, by wszystko odbyło się prędzej.

Zabiegając o odszkodowanie przyczyniamy się do lepszej funkcjonalności linii lotniczych

Zgłaszając się po należne nam odszkodowanie za spóźniony lot zmuszamy linie lotnicze do większej staranności jeśli idzie o proponowane usługi. Jeśli pasażerowie będą upominali się o lepszą jakość usług, to mamy szansę być pewni, że właściciele linii lotniczych będą chcieli włożyć większe pieniądze w minimalizowaniu zdarzeń z opóźnieniami lotów, niż w wypłacanie odszkodowań zawiedzionym pasażerom. Szczególnie że zawiedziony pasażer ma szansę już nie skorzystać z ich usługi, tylko może pójść do konkurencji – zobacz także informacje o prawach pasażera.