Prawnicze studia w naszej ojczyźnie. Czy powinniśmy się na nie zdecydować?

Studia prawnicze są od lat jednym z najchętniej wybieranych kierunków . Posiadanie konkretnego zawodu zdaje się dawać pewność w poszukiwaniach swego miejsca na rynku pracy.

prawo

Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com
budowa domu

Autor: Marttin Pettit
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże czy rzeczywiście tak jest?
wyobrażenie - prawo

Autor: Medard
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie coraz więcej uczelni wyższych, zarówno prywatnych, jak również państwowych, oferuje studia prawnicze (dobry adwokat – więcej). Współzawodniczą one między sobą w walce o aspirantów. Wybierając jedną z nich musimy jednak pamiętać, że nie każda daje równe gwarancje jakości edukowania. Jeśli chodzi o kierunek którym jest prawo, oferta kształcenia różni się zależnie od wybranej uczelni.

Jeżeli zaabsorbował Cię prezentowany w tym miejscu tekst, bez wahania przeczytaj ponadto towarzyszące informacje – one też są warte zainteresowania.

W trakcie 5-letniego edukowania student zgłębia zagadnienia historyczno-prawne, uczy się podwalin logiki, reguł myślenia prawniczego a także wykładni prawniczej a także poznaje kluczowe dyscypliny prawa. W programie uczelni przewidziane są również praktyki zawodowe. Pomimo, że edukacyjna oferta wygląda obficie a syllabusy poszczególnych zagadnień obiecują zaawansowane umiejętności, to należy liczyć się z tym, iż nauka na prawniczym wydziale daje przede wszystkim mądrość teoretyczną, zaś zastosowania jej w praktyce a także rzeczowych umiejętności żakowie nabywają dopiero potem – na prawniczych aplikacjach, w czasie studiów zaś – na stażach, które wielu osobom ciężko pogodzić z obowiązkami na uczelni.

Samo ukończenie uczelni z pewnością wyekwipuje w mnóstwo wartościowych umiejętności a także wiedzę, natomiast nie może gwarantować sukcesu zawodowego. Wyłącznie najlepsi kandydaci uzyskają satysfakcjonujące oferty zatrudnienia w czasie odbywania aplikacji prywatnych.