Który kierunek studiów jest obecnie niezwykle ceniony w Polsce?

Czy wiesz, który kierunek szkoły wyższej jest aktualnie jednym z najczęściej wybieranych? Dotyczy on niezwykle prestiżowego w Polsce zawodu – prawnika. Trzeba jednak stwierdzić, że to niezwykle rozbudowana dziedzina nauki, dlatego dzieli się na swoje specjalizacje.

Przykładowo prawnik mógłby być prokuratorem, sędzią czy kuratorem. Obecnie bardzo popularny okazuje się być też jeszcze inny kierunek.
Jaki? Chodzi o prawo gospodarcze i handlowe. Wykłada się je zarówno na akademiach państwowych oraz na prywatnych. A czego konkretnie dowiedzą się studenci na wspomnianym wydziale? Ponieważ okazuje się być to niejako kuźnia następnych fachowców od tak zwanego „dużego biznesu”, uczą się oni między innymi od podstaw pojęć z zakresu ekonomii. Przykładowo poznają definicje takich terminów jak prokura, nabywca czy też przedsiębiorca, ale także przeszłość polskiego i europejskiego prawa gospodarczego oraz handlowego. Studenci poznają także m.in.

Czy uważasz, że w internecie jest niewiele godnych polecania materiałów? Jeżeli chcesz wejść na rzeczywiście pożyteczny portal, to zalecam tę stronę.

źródła prawa gospodarczego i handlowego.

finanse

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak to naturalnie nie całość, ponieważ słuchacze szkół wyższych w czasie studiów poznają też – informacje różne postaci prawne firm, takie jak spółka cywilna czy też z ograniczoną odpowiedzialnością. Jednak to oczywiście wciąż nie wszystko, ponieważ pozostają ponadto np. kwestie związane z przekształcaniem czy też podziałem spółek. Nie można zapomnieć też o tworzeniu funduszy inwestycyjnych czy też towarzystw emerytalnych.

Jednak na kierunku prawo gospodarcze i handlowe studenci uczą się też przykładowo pojęć powiązanych z Krajowym Rejestrem Sądowym i ewidencją działalności gospodarczej. Dlatego naprawdę warto jest studiować na wspomnianym kierunku, gdyż posiada on świetlaną przyszłość.