Możemy złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty

Nie zawsze chcemy się zgodzić z wnioskiem innych osób, albo z tym jak jesteśmy przez nie potraktowani. Przez to warto wiedzieć, że wciąż mamy szansę wyrazić swój sprzeciw oraz jedynie od postawy danej osoby i naszej zażyłości z nią, będzie zależeć jak ten sprzeciw powinien prezentować się. Jeśli to ktoś niedaleki, wystarczy słowne sprzeciwienie się z nim, a jeżeli jakaś instytucja, to powinniśmy się liczyć z tym, że konieczne będzie stworzenie właściwego pisma, które zrozumiale i wyraźnie będzie ukazywało nasze stanowisko i to, że nie zgadzamy się z takim traktowaniem.

Czy umiemy napisać sprzeciw od nakazu zapłaty?

sąd

Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy otrzymaliśmy nakaz zapłaty za dług, a my się z tym nakazem nie zgadzamy, to powinniśmy powiedzieć, że mamy szansę przedstawić swój sprzeciw. Oczywiście warto tu pamiętać, że taki sprzeciw od nakazu zapłaty powinien być dostarczony do sądu, powinien okazać się napisany na właściwym formularzu i co więcej musi również posiadać wszystkie najważniejsze dowody, pokazujące, że mamy całkowite prawo (adwokat anna szirch) do przedłożenia takiego sprzeciwu. Do czasu gdy taki nasz sprzeciw nie zostanie rozstrzygnięty przez sąd, najmniejsze nasze finanse, ani przedmioty nie mogą być zajęte.

sąd

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Nie mniej powinniśmy tu zwracać baczną uwagę na to, żeby wszystko okazało się być zapisane w dobry sposób, gdyż tylko wówczas posiadamy możliwość na to, że nasz wniosek w ogóle będzie przyjęty i wzięty do rozpatrzenia. Dlatego im dokładniej go wypiszemy, tym znaczniejsza szansa, na dobre zamknięcie sprawy, a jeśli samodzielnie nie potrafimy go stworzyć, to warto o to prosić kogoś bardziej doświadczonego.

Musimy sprawdzić jak to działa

Należy zaznaczyć jak funkcjonują tego typu sprawy, gdyż tylko wówczas mamy szansę mieć gwarancję, że w odpowiednim czasie będziemy rozumieli jak się zachować. Co się z tym łączy, tylko wówczas będziemy mieli szansę się ochronić przed takim nakazem.