W jaki sposób napisać protest od nakazu zapłaty?

Nakaz zapłaty zdołamy dostać w wielu rozmaitych okolicznościach, podstawą dostania takiego dekretu zdoła być na przykład niezapłacony rachunek za usługi online lub telekomunikacyjne wydany przez sąd na rezultat nakazu danej firmy. Jeżeli uważamy, że zalecenie zapłaty zostaoł wydane niesłusznie, wówczas możemy wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty. Powinniśmy jednakże pomnieć o paru ważnych oraz istotnych kwestiach.

sąd

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, od chwili zdobycia nakazu zapłaty, na wniesienie oporu posiadamy dwa tygodnie. Terminu tego nie można przekroczyć, wskutek tego nie wskazane jest odkładać tego na ostatnią chwilę. Jeśli dostaliśmy zalecenie zapłaty, to postarajmy się wnieść protest jak najszybciej. W takim dokumencie musimy rzetelnie wykazać wszelkie znaczące i mniej znaczące zarzuty przeciw żądaniu, nie zapominajmy też o wiarygodnych dowodach. Mówiąc w skrócie, w nakazie zapłaty powinniśmy zaprezentować takie informacje, które doprowadzą do jego oddalenia. Sprzeciw od nakazu zapłaty winien być przemyślany oraz jasny, zadbajmy więc o to, by opowiedziane przez nas wiadomości były przejrzyste oraz zrozumiałe.

sąd

Autor: Curtis Jones
Źródło: http://www.flickr.com
W proteście od nakazu zapłaty zdołamy powoływać się na sporo przeróżnych zarzutów, nawet jeżeli nie mamy co do nich stuprocentowej pewności.

Szukasz ciekawych informacji na opisywany temat? To idealna chwila, gdyż jest przygotowany oryginalny tekst (http://www.radca-pr.pl/oferta/prawo-pracy/), który ma istotne dane na ten temat.

Jeśli na przykład nakaz zapłaty dotyczy sfinansowania rachunku sprzed 8 lat, wtedy zdołamy powołać się na zarzut przedawnienia. Przedawnienie wiąże sporo różnych roszczeń, toteż przypuszczalne, iż w naszej sprawie zarzut ten okaże się właściwy.

Inną opcją jest powołanie się na zrobienie zobowiązania. W tej sytuacji przyznajmy, że dana sytuacja realnie miała miejsce, niemniej jednak zapłata została już uiszczona. Jako dowód możemy przedstawić na przykład pokwitowanie albo potwierdzenie przelewu. Podobnie funkcjonuje także zarzut potrącenia wierzytelności. Im więcej zarzutów oraz argumentów przytoczymy, tym wyższa szansa na to, iż uda nam się zrezygnować od nakazu zapłaty. Wobec tego dostanie nakazu zapłaty wcale nie winno znaczyć, że będziemy musieli uregulować daną sumę.