Wybudowanie chłodni jest dość kosztowne, dlatego bardzo popularne jest wynajmowanie chłodni

Lato to dla jednych okres długo oczekiwanego wypoczynku, dla innych okres intensywnej pracy. Mowa rzecz jasna o rolnikach i sadownikach, którzy w tym okresie mają sporo do zrobienia, bowiem największy wysyp zbiorów występuje właśnie w tych najgorętszych miesiącach roku. Dotyczy to zwłaszcza zbiorów z drzew i krzewów owocowych, najróżniejszego typu. Na zbiorach jednak nie koniec – po zbiorach jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia nim owoce trafią do sklepów.

To, jakie etapy brane są pod uwagę zależy oczywiście od zbieranych owoców, jednakże w większości jest to w dalszej kolejności ich sortowanie i rzecz jasna magazynowanie. W tej ostatniej sytuacji sprawa nie jest prosta, gdyż owoce trzeba magazynować w odpowiednich warunkach. Jednym z nich jest bez wątpienia niska temperatura, żeby zbiory nie uległy szybkiemu zniszczeniu.

Bardzo ciekawy tekst, czyż nie? Sprawdź również pozostałe wpisy, gdyż w tamtym miejscu oryginalna wiadomość jest nie mniej wciągająca i pochłonie Cię bez reszty.

Nie wszystkie przedsiębiorstwa skupujące owoce (szczegóły pod adresem http://projektoskop.com.pl/58-jagoda-kamczacka/) mogą sobie pozwolić na posiadanie swojej własnej chłodni. Jej wybudowanie jest dosyć drogie, a do tego trzeba doliczyć wydatki na późniejszą eksploatację. Dlatego popularniejsze jest korzystanie z wynajmu.

chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna na wynajem chłodni firmy mogą pozwolić sobie dużo bardziej, bowiem jest to tanie rozwiązanie. Dotyczy to zarówno chłodni stacjonarnych, jak i mobilnych, a więc auto chłodni, w której można bez problemów przewozić przeróżnego rodzaju towary, wymagające w trakcie przewożenia niskiej temperatury. W tym celu wykorzystuje się specjalnie przystosowane auta typu vany, busy, czy ciężarówki. Ich podstawowe wyposażenie stanowi agregat chłodniczy oraz ściany wykonane z izolacji izotermicznej, w ten sposób w pojeździe można w niskiej temperaturze przetransportowywać rozmaity asortyment.

Wynajem chłodni jest nie tylko tańszym rozwiązaniem niż jej budowa, ale również łatwiejszym, ponieważ nie musimy martwić się o jej wybudowanie, a w dalszej kolejności o przestrzeganie norm,, które w tym przypadku obowiązują. Przedsiębiorstwa oferujące tego typu wynajem bez problemu znajdziemy w sieci, gdzie asortyment udostępniają zarazem wynajmujący auto chłodziarki, jak i właściciele kontenerów i właściciele całych budynków przeznaczonych pod chłodnię. Warto sprawdzić jak długo dana firma istnieje na rynku i jakie ma certyfikaty potwierdzające jakość proponowanych usług.