Wybór miejsca dla siedziby firmy

Jedną z pierwszych czynności, które wykonują nowi przedsiębiorcy jest wybór miejsca, w którym założą działalność gospodarczą. Taki adres trzeba podać do CEIDG jako główne miejsce wykonywania działalności gospodarczej.

Stanowisko pracy

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę charakter działalności, może to być wynajęty tudzież własny lokal użytkowy. Według przeprowadzonych badań rynkowych miejscem prowadzenia własnej firmy jest w większości przypadków wynajęty lokal. Dlaczego tak chętnie przedsiębiorcy decydują się na taką opcję?

Decydując się (po zbadaniu zdolności kredytowej) na własne lokum, rozum podpowiada nam, że zamiast płacić co miesiąc za czynsz, korzystniej będzie spłacać kredyt. Jednak co w sytuacji gdy obecnie wystarczające biuro o powierzchni 100 mkw.

Ten odnośnik do serwisu prowadzi do niezwykle ciekawej strony, która ma równie interesujące dane na omawiany temat.

przestanie nam po roku wystarczać? Jeżeli nasza firma rozwinie się, a dodatkowi pracownicy okażą się koniecznością? Na rozkwit firmy składa się obecnie sporo czynników, które ciężko przewidzieć. Biura (zobacz internetowe biuro rachunkowe) na wynajem oszczędzą nam owych stresujących sytuacji.

Wynajem powierzchni biurowych jest korzystny w sytuacji, gdy przyszły pracodawca ma pewne wymagania i poszukuje lokalu o określonych warunkach, np. na cele gastronomiczne czy też przystosowany do świadczenia określonych usług. W takich sytuacjach zakup lokalu i dopasowanie może okazać się zbyt kosztowne w porównaniu z aktualną ofertą rynkową.

Trzeba również pamiętać o korzyściach finansowych najmu. Czynsz z tego tytułu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i w związku z tym zmniejszyć dochód do opodatkowania. Jeśli mowa o usytuowaniu podmiotu gospodarczego, to najlepiej, gdy jest nowoczesna, rozwijająca się i podlega ciągłym modernizacjom. Skorzystajmy zatem z ogłoszeń nieruchomości – lokali użytkowych do wynajęcia, zamieszczanych w sieci, a z całą pewnością znajdziemy miejsce, które będzie dogodne zarówno dla nas – właścicieli, jak i przyszłych klientów. Warto z rozwagą wybrać miejsce dla swojego przedsiębiorstwa, ponieważ będzie to zdecydowanie korzystna inwestycja w rozwój całej firmy. Pamiętajmy, ciekawe położenie, to pewność sukcesu.