Zakładasz własny biznes w internecie? Powinieneś zasięgnąć porady profesjonalnego prawnika!

W dzisiejszych czasach właściwie wszystko można kupić w internecie, z czego skrupulatnie korzysta niemal każdy z nas, co roku znacznie zwiększając odsetek zakupów robionych w internecie. Nic więc dziwnego, iż sklepy internetowe wyrastają niemal jak prawdziwe grzyby po deszczu – tym bardziej, iż otworzenie takiego sklepu jest zwykle znacznie prostsze niż otwarcie sklepu stacjonarnego i nie wymaga aż tak wielkich nakładów finansowych.

reklama - panorama

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Czy Ty także zastanawiałeś się nad prowadzeniem takiego biznesu?
Zapytaj prawnika!
Moneta euro

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Jakkolwiek otworzenie sklepu online wydaje nam się praktycznie banalne, istnieje wiele kruczków prawnych, o których prawdopodobnie w ogóle nie masz zielonego pojęcia.

Jeżeli zaprezentowany artykuł zabrał Cię w niepoznany obszar wiedzy, to dobrze się składa, ponieważ możesz zgłębić pozostałe informacje tutaj – kliknij na ten link oraz zobacz więcej.

Czy wiesz przykładowo, jak poprawnie skonstruować Regulamin sklepu online? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że powinieneś gdzieś zgłosić bazę subskrybentów newslettera? Czy nawet jeśli wiesz, czym konkretnie są klauzule niedozwolone rejestr ich jest Ci porządnie znany? – szczegółowy regulamin Jeśli co najmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś przecząco, wtedy z pewnością powinieneś przed otworzeniem sklepu on-line zasięgnąć porady dobrego prawnika. Tylko wówczas będziesz mieć gwarancję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Klauzule niedozwolone rejestr zawsze dobrze znać, bo za ich stosowanie może czekać Cię naprawdę sroga kara – niezły prawnik pomoże Ci tego uniknąć.

Czego musisz od niego wymagać?
Przede wszystkim musisz poprosić go o to, żeby stworzył dla Ciebie regulamin sklepu internetowego – . Nie może on bez wątpliwości zawierać klauzul niedozwolonych, jednak jednocześnie nie powinien dawać nieuczciwym kupującym możliwości wykorzystania Cię.

Następnie musicie wspólnie z prawnikiem opracować wzór odstąpienia od umowy – aktualnie każdy kupujący ma prawo odesłać rzecz do sklepu on-line w ciągu czternastu dni bez podawania przyczyny, zatem z pewnością musicie przygotować się również na taką ewentualność – dbanie o prawa kupujących jest bardzo ważne!