Pamiętaj, że zawsze przepisy są po Twojej stronie, też jak wyjeżdżasz z Polski. Czy wiesz czym są prawa pasażera?

Każdy z nas może przekonać się o wadze jaką posiadają prawa pasażera. Wiadomo że lepiej nie mieć okazji do konieczności posługiwania się nimi, zwłaszcza jeśli cenimy sobie komfort podróżowania. Co jeśli faktycznie będzie musieli skorzystać ze swoich praw? Co jednak jeśli skorzystanie z naszych praw okaże się niezbędneCzym są właściwie prawa pasażera?Jakie są prawa pasażera.

wylatujący samolot

Autor: William D Lukito
Źródło: http://www.flickr.com
Prawa pasażera to usankcjonowane prawnie możliwości, które przysługują pasażerom komunikacji zbiorowejNie jest ważny typ tej komunikacji, w grę mogą wejść samochody,pociągi i samoloty.

Znajdziesz tu naprawdę szczegółowe omówienie (https://primaveraspa.pl/primapark/silownia/) tego tematu, więc trzeba je dokładnie przeczytać. Poznasz wtedy dużo wartościowych informacji.

Najważniejsza wytyczna jest taka, czy nasz podróż (sprawdź tanie biuro podróży) ma jakiś związek z terytorium danego państwa lub organizacji ponadnarodowej.Głównym celem jest tu ochrona najważniejszych praw pasażerów w sytuacji gdy trzeba ich użyćWśród nich najważniejsze to prawo do zmiany planu podróży prawo przerwania jej, prawo do opieki.

pasażerowie samolotu

Autor: Cha già José
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie gdy często latamy samolotami warto poznać jakie prawa przysługują nam na pokładzie (prawa pasażera – więcej informacji). Prawo do rekompensaty przysługuje nam gdy nie wpuszczono nas na pokład lub zmieniono nam klasę podróży na niższąMinimum praw posiadamy zwłaszcza na terenie Unii w tym również na jej lotniskach

Najczęstsza sytuacja to odwołanie lotu. W takiej sytuacji przewoźnik musi wręczyć każdemu z pasażerów pisemną informację o przepisach odnoszących się do podstawowych praw, w tym oczywiście prawo do opieki o odszkodowania. Prawo do opieki to przede wszystkim zapewnienie przez przewoźnika wyżywienia i napojów, dwóch rozmów telefonicznych, ale także faksy czy e-maile, nocleg w hotelu plus transport pomiędzy lotniskiem a hotelemPomoc taka zależy od czasu oczekiwania na opóźniony lot, a prawo noclegu przysługuje nam wtedy gdy musimy na niego czekać minimum przez jedną noc