Wakacyjne podróże zagraniczne. Jaki kierunek wybrać?

Jeśli chodzi o wczasowe typy, Europa ma do zaoferowania całe mnóstwo kierunków. Jeśli ktoś lubi słodkie lenistwo nad wodą na pięknych plażach, wybiera Bułgarię, Chorwację czy greckie wyspy. Jeśli góry i dużo pieszych wędrówek – Szkocję, Słowację lub Czechy. Jeśli chce zobaczyć zabytki i lokalizacje historycznie atrakcyjne, decyduje się na Litwę z Wilnem i Lwowem albo Francję. A jak zaplanować wakacje gdy chce się połączyć to wszystko? Udać się za zachodnią granicę.

wysoki autokar

Autor: www.royal.class.Leroy-be – 2014 – Quality – Leroy
Źródło: http://www.flickr.com
W najbliższym czasie dobrze jest uwzględnić Niemcy w planie urlopowych podróży, chociażby weekendowych. Oczywiście, obiegowa opinia mówi, że Niemcy są drogie, co jest prawdą kiedy śpimy w ekskluzywnych hotelach, w których noc kosztuje mnóstwo pieniędzy i stołujemy się w drogich restauracjach. Lecz jeżeli wybierzemy korzystniejszą możliwość, o trochę mniejszym standardzie albo na couchsurfing i posiłki w różnych restauracjach, mamy sporą szansę spędzić bardzo atrakcyjny urlop w bardzo przystępnej cenie. Kraj ten obfituje wiele atrakcji i sporo miejsc do zobaczenia. Można opracować sobie objazdowy plan wycieczki, robiąc kolejno ”postoje” w większych niemieckich miastach, jak: Berlin, Frankfurt, Monachium, Heidelberg, Dusseldorf i Hamburg. Możemy zabukować taką objazdową wycieczkę w biurze podróży, wówczas noclegi, bus (pronar zabudowa busów) do Niemiec, śniadania i obiadokolacje są już wliczone w cenę, ale trzeba mieć ze sobą dodatkowe paręset euro na bilety wstępu do muzeów, na wystawy, na zamki i tym podobne. Ale możemy taki wyjazd zorganizować sami, studiując uprzednio dane o większych miastach i bukując sobie noclegi i bilety na bus do Niemiec. Oczywiście przy planowaniu ważne jest to, żeby zobaczyć stolicę Niemiec – Berlin. Chodzą słuchy, że Berlin jest miastem, które nigdy nie zasypia i jeżeli za dnia oglądamy miejsca godne uwagi i zabytki, wieczorem musimy odwiedzić wszystkie najmodniejsze lokale. Kluby są różnorodne i niezależnie od naszych preferencji z pewnością trafimy na coś, co wpisze się w nasz gust. W odróżnieniu od innych światowych stolic, w Berlinie nie ma prawa mówiącego o godzinie obowiązkowego zamknięcia lokalu, więc imprezy często kończą się wczesnym rankiem.

W ostatnich latach Niemcy rozwinęły też sieć term i kompleksów spa. Wizytę w takim miejscu również możemy uwzględnić w planie wycieczki. Co więcej, możemy spędzić noc w Tropical Island, co dla wielu turystów jest główną atrakcją.