Dzisiejsze normy pozwalające na bardziej komfortową pracę

W obecnych czasach wszędzie standardy związane z pracą muszą być na zbliżonym poziomie. Czy tak jest? Odpowiedź brzmi nie. Jednak istnieją firmy, które chcą by nie tylko to, co oferują klientom okazywało się na jak najwyższym poziomie, ale również by pracownicy czuli się komfortowo w swojej pracy. Z tego powodu między innymi dodatki związane na przykład z możliwością chodzenia na siłownię czy do spa sprawia, że pracownik zupełnie inaczej podchodzi do tego, co mado zrobienia w miejscu pracy.

stanowisko w biurze

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli po pracy pracownik (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-urlop-okolicznosciowy) ma możliwość naprawdę fajnie wypocząć, bez płacenia za siłownię czy basen, to spojrzenie na pracodawcę zmienia się o jakieś sto osiemdziesiąt stopni. Nie mówiąc już o firmach, które stwierdziły, że masaż w pracy jest również idealnym pomysłem na polepszenie morali ludzi zatrudnionych. Sporej części ludzi wydaje się, że działanie na komputerze to zajęcie, które nie wymaga wysiłku. Ale utrzymanie ciała w określonej pozycji przez kilka godzin jest naprawdę trudne. Tak, więc idealną opcją jest masaż w trakcie pracy. Firmy, które wprowadziły takie udogodnienie, widzą zwiększoną produktywność pracowników.

Przystosowanie stanowiska pracy do obowiązków osoby zatrudnionej

Obecnie zasady BHP to za mało. Teraz zwraca się uwagę na wiele więcej czynników niż te spisane w kodeksie BHP. Osoba zatrudniona powinna sama wymagać tego, żeby ergonomia pracy w biurze została zachowana. Bo w dzisiejszych czasach pracownik powinien sam posiadać informacje związane z tym, co tak naprawdę jest dla niego dobre, a co sprawia, że w czasie pracy dana osoba czuje się niekomfortowo. Kiedy słyszymy o chorobach zawodowych prawie nigdy nie myśli się o chorobach związanych z pracą w biurze.

Jednak i w biurze możemy nabawić się kontuzji wykluczających ludzi na lata z jakiejkolwiek aktywności. Dlatego tak ważne jest by każde stanowisko pracy było we właściwy sposób dostosowane indywidualnie do pracownika. Jeśli któreś stanowisko nie spełnia określonych wymogów, to trzeba je dostosować. Inaczej praca w biurze będzie katorgą, a to będzie miało odbicie efektach działań osób zatrudnionych. Trzeba pamiętać, że zdrowy pracownik (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-rencista-ktory-podejmuje-zatrudnienie) to osoba, której chce się robić wszystko z korzyścią dla uczciwego pracodawcy.