Informujemy, jak wypełnić PIT 37 przez internet

Niemal każdy z nas świetnie powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że co roku musimy wyliczyć zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił co najmniej złotówkę ma obowiązek wyliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym razie bez wątpienia nie można liczyć na przychylność organów skarbowych.

podatki

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie na szczęście można rozliczyć zeznanie podatkowe przez sieć, co bez wątpienia jest bardzo wygodne dla niemalże wszystkich podatników – nie a już konieczności stania w wielkich kolejkach do urzędu podatkowego. Jeśli Ty także chcesz zaoszczędzić odrobinę czasu i nerwów, wówczas również powinieneś wypełnić swojego PIT-a przez Internet. Obecnie dostępnych jest tak dużo różnego rodzaju programów ułatwiających wypełnienie zeznania podatkowego, że z pewnością nie będziesz miał żadnych kłopotów (więcej w temacie pit online). Kiedy jesteś zatrudniony na umowę o pracę u jednego pracodawcy, wówczas cała sprawa jest wyjątkowo prosta – wystarczy, że na własnym zeznaniu podatkowym wpiszesz dokładnie te wszystkie informacje, które będą umieszczone na druku PIT, który dostaniesz od pracodawcy. Sytuacja komplikuje się trochę bardziej w przypadku osób, które pracują dla paru pracodawców, najczęściej na umowę zlecenia lub o dzieło. Wtedy będziesz miał obowiązek wypełnić PIT-37, który jest nieco bardziej skomplikowany. Jeżeli ten przypadek dotyczy właśnie Ciebie, wówczas kategorycznie powinieneś spośród wszystkich programów wybrać właśnie ten, który pozwala wypełnić PIT 37 online.więcej szczegółów rozliczenie roczne online rozliczenie roczne online

Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób wypełnić swój PIT, wtedy niezłym pomysłem będzie poradzenie się księgowej. Wprawdzie programy do rozliczania PIT-ów najczęściej wyposażone są w czytelną instrukcję, jednakże o ile potrafimy obliczyć wysokość przychodów oraz wysokość należnego podatku, o tyle wielki kłopot potrafią sprawić nam różnego rodzaju ulgi i zwolnienia. Jeżeli tylko możemy odliczyć coś od podatku, wtedy zdecydowanie powinniśmy skorzystać z takiej możliwości. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, czy w danym wypadku zwolnienie Ci się należy, lepiej nie wykazywać tego w zeznaniu podatkowym. Kiedy nie jesteś pewien, w jaki sposób konkretnie wypełnić PIT, wtedy bez wątpienia powinieneś zwrócić się do księgowej – to może pozwolić uniknąć Ci sporych kłopotów (zobacz więcej ). Lepiej będzie wydać trochę pieniędzy na poradę księgową niż potem przez własną nieuwagę wplątać się w trudności z urzędem skarbowym.