Odwołany lot odszkodowania – co zrobić kiedy nam się to przytrafi

Biura lotnicze to ekstra sprawa. Zresztą samo latanie to super rzecz. W bardzo krótkim czasie można dostać się z punktu A do punktu B. Nie trzeba się niczym przejmować, wystarczy z właściwym wyprzedzeniem zjawić się na lotnisku. Czasem jednak lot może się okazać spóźniony a zdarza się, że jest odwołany lot odszkodowania. W kwestii odszkodowań, to możemy się o nie starać zawsze. Bez znaczenia, czy wykupiliśmy ubezpieczenie na konkretny lot i tak musimy dostać przynajmniej część pieniędzy, które zapłaciliśmy za bilet.

Sporo zależy od tego, czy zgodzimy się na to, że np. polecimy innym rejsowym samolotem. Oczywiście w tego typu sytuacji linie lotnicze też muszą nam dać coś ekstra, ale to wszystko już jest indywidualne podług linii lotniczych, z którymi zawarliśmy pewną umowę, bo kupno biletu lotniczego, to nic innego jak umowa, która zostaje zawarta między liniami lotniczymi a pasażerami.więcej zobaczysz tu – (raczynski-kancelaria.pl)

Co gdy lot zostanie odwołany

samolot na pasie startowym

Autor: Richard, enjoy my life!
Źródło: http://www.flickr.com

W większości przypadków przysługuje nam odwołany lot odszkodowanie (prawa pasażera są jasno określone). Kiedy jedziemy na lotnisko najczęściej jesteśmy pełni ekscytacji. Cieszymy się, na wzniesienie się do nieba. Chociaż zdarza się też tak, że niektóre osoby ogarnia paniczny strach. Oczywiście wszystko jest zależne od osoby. Stresować może również przechodzenie przez kontrolę bezpieczeństwa i tym podobne rzeczy. Ale chyba najbardziej pasażerowie będąc jeszcze na lotnisku denerwują się tym, że został odwołany lot odszkodowania. Kiedy słyszymy o opóźnieniu a mieliśmy jakąś przesiadkę na którymś lotnisku, to też możemy się denerwować. Jednak, kiedy dociera do nas, że lot został odwołany, to zastanawiamy się, co dalej. Przewoźnik powinien nam coś zaproponować, albo oddać kasę za bilet lub zaproponować inny lot w cenie już kupionego biletu. Za niedogodności wiążące się z odwołaniem lotu też przewoźnik powinien się zreflektować.

Wszystko, albo bardzo dużo jest zależne od wybranego przewoźnika, ale na pewno każde linie lotnicze mają obowiązki wobec pasażerów, którzy mu zaufali. Tak, więc trzeba się z tym fantem jakoś uporać. Jednak, jeśli nie otrzymaliśmy żadnej propozycji od przewoźnika i brak z jego strony odpowiedzi na nasze pytania, albo wnioski, wtedy powinnismy zgłosić się do prawnika, który podpowie nam, co konkretnie trzeba w takiej sytuacji zrobić. Pamiętajmy, że nawet, gdy lot opóźni się, więcej niż dwie godziny coś nam się należy. Niektórzy mogą się zbulwersować, że jak pociąg się spóźnia 3 albo 4 godziny, to nie ma żadnych zwrotów, a kwestia jest taka, czy ktoś z pasażerów PKP upomina się o swoje pieniądze?