Sklep medyczny to dobry biznes

Sklep ortopedyczny, lub też rehabilitacyjny nie jest jeszczezwyczajnymmiejscem. Należyzwrócić uwagę, że klientami nie jest każdy z nas. Konkurencja także nie jest zbyt duża, stąd też raczej nie energetyzuje rynku. To jednak ma także zalety.

Złota medycyna estetyczna

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Idealny lokalBardzo ważne to mądrze ulokować sklep medyczny w Warszawie ma sklepy na obrzeżach, ale tezwykleprężnie się rozwijającesą od razu przy przychodniach.Koniecznie trzebarównieżprzemyślećpracę z największą polską siecią sklepów medycznych, a więc franczyzę.

Powierzchniowo sklepteż nie wymaga dużo. To jednakzależy od skomplikowania oferty, którą właściciel chcezainteresować klientów. Gdychcemy prowadzić sprzęt małychrozmiarów, wózki inwalidzki Kuschall (elektryczne wózki inwalidzki na medic-pol), bez problemuwystarczające będzie30m kw.. Większa powierzchnia jest konieczna, jeślioferta obejmujeteż łóżka ułatwiające rehabilitację i wyposażenie np. gabinetów rehabilitantów.

Połącz sklep z wypożyczalniąWartoprzemyśleć teżstworzenierównolegle ze sklepem medycznym wypożyczalni ze sprzętem. Pożyczeniewózkamoże kosztowaćokoło 50 zł, a łóżka do rehabilitacjito nawet 150 zł (kupno powyżej 2000 zł – nasza propozycja).

Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

ZyskSklep tego typuzarabia na siebie dzięki marżom. Sprzęt ortopedyczny zwyklema marżęnawet w wysokości 150% wartości. Dobra jest też współpraca z NFZ-tem.

Jeśli po przeanalizowaniu prezentowanego artykułu będziesz chciał zgłębić informacje na opisywany temat, to pomocne omówienie (https://inoffice.pl/coworking/) niesamowicie Ci może pomóc – kliknij i zobacz!

Dużoklientów sklepuprzychodzi po dofinansowany sprzęt i to częstonajwiększa część przychodów. Warto teżdogadać się z gabinetami rehabilitacyjnymi. Właściciele sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnymtwierdzą, że inwestycjamoże zwrócić się już po roku. Na rozruchmusimymiećmniej więcej 100 000 na sam sklep orazokoło 30 tys. na startwypożyczalni.

Koncepcja na sukcesNiektórzy mająprywatnąkoncepcję na biznes, z całą pewnościąmożnaczerpać z innych pomysłów. Miasto, w którym brakujedobrze zaopatrzonego sklepu medycznego, to jest szansa na uczciwyzarobek dla sprytnego biznesmena. Warto się więc rozejrzeć dookoła.