W sytuacji jeżeli szukasz zajęcia, gdzie sam sobie będziesz szefem, masz szansę zostać agentem od ubezpieczeń

Niejedna osoba chce być samemu sobie szefem i podejmować decyzję, ile zarobi. Taką ewentualność proponuje zajęcie w formie agenta ubezpieczeniowego. Teraz ten zawód cieszy się znacznym zainteresowaniem, ponieważ ludzie lubią swobodę działania oraz luźne pory pracy. Na rzeczony zawód nierzadko ważą się osoby młodsze lub uczące się, które pragną sobie dorobić, ale nie mogą podjąć posady na pełnym etacie.

To praca (DiSC – badanie kompetencji pracowników) doskonała dla ciebie Kto

laptop w pracy

Autor: Fabian Linzberger
Źródło: http://www.flickr.com

sprawdzi się w charakterze agenta ubezpieczeniowego? Bez wątpienia każda osoba, której przeszkadzają stałe godziny pracy i która woli osobiście decydować, ile czasu pragnie poświęcić na zajęcia zawodowe. Jeżeli kogoś interesuje podobna praca agent ubezpieczeniowy będzie posadą idealną, ponieważ nie ma tutaj stałych pór działania – jak wygląda praca agenta ubezpieczeniowego. Każdy agent sam decyduje, kiedy ma czas, żeby umówić się z kontrahentem. To duże ułatwienie w przypadku osób, które nie mogą pozwolić sobie na stałe godziny pracy, jak bywa na przykład w przypadku matek wychowujących malutkie dzieci.

Pragniesz chłonąć dalej wciągającą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj podnoszenie posadzek na kolejnej stronie.

Dzięki podobnemu modelowi pracy mogą dostosować pory wykonywania obowiązków do czasu, gdy mają z kim zostawić pociechę.

Co trzeba uczynić, by być takim agentem? Dość często w codziennej prasie lub w internecie można dostrzec ogłoszenia, w których poszukiwani bywają agenci ubezpieczeniowi – serdecznie zapraszam. Żeby zyskać taką pracę można też udać się do zakładu ubezpieczeniowego oraz spytać czy prowadzona jest rekrutacja na podobne stanowisko. Następnie trzeba zaliczyć wymagane szkolenie, które wieńczy egzamin.

praca

Źródło: pixabay

Pozytywne przejście wspomnianego szkolenia oraz egzaminu związane bywa z otrzymaniem licencji agenta ubezpieczeniowego. W momencie, kiedy posiada się już taką licencję, można podpisać umowę z zakładem ubezpieczeniowym i wynająć lokal pod swoje biuro. Od tego momentu agent może pozyskiwać klientów i sprzedawać przeróżne usługi związane z sektorem ubezpieczeń. Jego pensje są uzależnione od wypracowanych wyników. Im więcej umów podpisze albo kontrahentów obsłuży, tym większe zyski może osiągnąć. Przez to wspomniana posada będzie idealną opcją dla osób ambitnych, które nie obawiają się mozolnej pracy. Przy takich działaniach wyśmienicie sprawdzają się pracownicy zdecydowani, komunikatywni, mający dar przekonywania. To posada, która wspiera się na stałych kontaktach z klientami, zatem najlepiej w niej będą czuć się osoby otwarte.