Standardowy podział reklamy: radiową, telewizyjną, internetową, prasową oraz reklamy zewnętrzne.

Reklama to marketingowa dziedzina niezwykle zależna od technicznych możliwości danej firmy, sytuacji na rynku a także grupy odbiorców, do jakich jest adresowany przekaz. W zależności od tych i wielu innych powodów można stosować różnorodne odmiany reklamy. Najpowszechniejszy będzie podział na reklamę radiową, telewizyjną, prasową, internetową oraz reklamę typu out-door. Jeszcze osobna grupę stanowi reklama zewnętrzna typu stand-up, to znaczy często spotykane standy reklamowe.

billboard

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Można nieco więcej napisać na ich temat, jest to bowiem jeden z najbardziej przykuwających uwagę sposobów na prezentowanie produktu. W dobie powszechnego zalewu wiadomości, natłoku dźwięków oraz obrazów, konsumenci nauczyli się ignorować te bodźce i selektywnie wybierać jedynie te, które uważają za interesujące albo ważne. Biorąc to pod uwagę możliwość zwracania uwagi oryginalną grafiką czy interesującym motywem może być bardzo istotna.

reklamy w mieście

Autor: GabboT
Źródło: http://www.flickr.com

Standy reklamowe od długiego czasu są nieodłącznym elementem umeblowania sklepów, galerii handlowych, budynków kinowych, a nawet budynków szkolnych czy urzędów i biur.

Zainteresował Cię nasz post oraz opracowane tu watki? Nowe informacje z www (https://piotrowski24.pl/) czekają na pod podanym linkiem. Zachęcamy!

Nie obejdą się be nich także wszelkiej maści punkty z usługami, zaczynając od gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych, przez kluby fitness, a na bibliotekach kończąc. Standy reklamowe zdominowały reklamę głównie z tego powodu, że doskonale wpasowują się z przekazywaną treścią w tematykę miejsca, w którym są prezentowane (poznaj ofertę standów reklamowych). Grupa docelowa niejako sama się kształtuje poprzez przebywanie w określonym miejscu, zatem reklamodawcy zostaje tylko się skupić na jak najbardziej efektywnym przekazaniu informacji reklamowej albo korzystnej zademonstrowaniu produktu.

Bardzo dużym plusem tej formy reklamy jest to, że standy reklamowe są stosunkowo tanie, bardzo estetyczne i funkcjonalne, bowiem poza znaną wszystkim funkcją informacyjną mogą, a tak naprawdę muszą pełnić także rolę ekspozytora dla promowanej grupy produktów, powiązanych tematycznie z opisywaną ofertą. Jeśli zostały dobrze zaprojektowane, będą służyły bardzo długo, stanowiąc nierzadko dodatkową ozdobę dla powierzchni usługowej.