Banki muszą korzystać z Cobit5

Banki muszą mieć dobre systemy informatyczne

W bankach praktycznie wszystko dzieje się przy zastosowaniu komputerów, a system informatyczny niejednokrotnie jest tutaj mocno poszerzony. To wszystko spowoduje, że sporo osób próbuje pokonać te zabezpieczenia oraz dostać się do systemów bankowych.

Dlatego także poszukiwane są metody na doglądanie bezpieczeństwa tych systemów, a wykonywane kontrole mają za zadanie wychwycenie błędów oraz słabych fragmentów, które warto natychmiast poprawić. Im częściej takie kontrole będą wykonywane, tym szczelniejszy będzie system, a zatem tym ciężej będzie się do niego dostać od zewnątrz, dzięki czemu kontrahenci będą spokojniejsi o swoje finanse.

Cobit5 pozwala sprawdzać systemy informatyczne

Spotkanie w firmie konsultingowej

Autor: Elkhart Lake’s Road America
Źródło: http://www.flickr.com

Informatyka to ta dziedzina, która cały czas się zmienia, przez to trzeba stać się czujnym oraz nie możemy dopuszczać do najmniejszych luk, zwłaszcza jeżeli idzie o różnego rodzaju systemy informatyczne wykorzystywane w bankach. Dlatego właśnie audytorzy korzystają z takiego programu jak Cobit5, który okazuje się być już kolejną wersją tego samego programu, jedynie bardziej poszerzonym – sprawdź ofertę. Pozwala on audytorom na przeglądanie dobrych działań, które są wykorzystywane w IT i przeglądanie ich pod kątem czterech grup, które zmieniają się od organizowania, wdrażania i wsparcia, aż do monitorowania i oceny całego procesu. To wszystko powoduje, że sprawdzając systemy informatyczne w ten sposób, można okazać się pewnym prawidłowego działania systemów bankowych, które przecież mają czuwać nad bezpieczeństwem pieniędzy każdego obywatela.


Takie programy są rozbudowywane

spotkanie

Autor: Mark Warner
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu programy są coraz mocniej poszerzane, co łączy się też z tym, że hakerzy również rozwijają swoje zdolności.

Czy posiadasz trudność ze znalezieniem fascynujących danych na omawiany wątek? Jeśli tak, to nie martw się, tylko prześledź treść, a na pewno się nie zawiedziesz.

Nie mniej używając z tej procedury, która okazuje się uznana przez standardy międzynarodowe, możemy posiadać świadomość, że wszystko będzie działało prawidłowo, a wszystkie luki będą zauważone na czas. Tylko wspierając się takimi programami, możemy posiadać świadomość, że nic nie zostanie przeoczone.