Latasz często samolotem? W takich wypadkach powinieneś nader dobrze znać wszelkie przysługujące Ci prawa

Podróżowanie samolotem w teraźniejszych czasach bez wątpienia jest o wiele bardziej powszechne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dzisiaj bilety lotnicze można kupić za tak korzystną cenę, że latanie czasami jest nawet o wiele tańsze niż przemieszczanie się w jakikolwiek inny sposób. Z drugiej jednakże strony w czasie podróży samolotem niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, kiedy coś idzie nie tak – wówczas warto znać wszystkie przysługujące Ci prawa oraz wiedzieć dokładnie, co możesz zrobić w danej sytuacji.

pasażer

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Najczęściej dochodzi do spóźnienia lotu, którym miałeś lecieć. Wówczas najczęściej obowiązki przewoźnika zależą między innymi od tego, na jak dużym dystansie miałeś podróżować i jak długo opóźniony jest przelot.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie interesujący, to kliknij tutaj – to pełna treść (https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/okancelarii/prawo-karne-i-postepowanie-karne.html), która też zawiera intrygujące informacje!

Przewoźnik z pewnością jest obowiązany udzielić Ci wszelkich informacji na temat tego, kiedy zaplanowany jest wylot samolotu. Kiedy opóźnienie jest duże, wówczas przewoźnik jest obowiązany do zapewnienia Ci obiadu oraz napojów. Na dodatek masz prawo odbyć dwie rozmowy telefoniczne na jego koszt. Jeżeli samolot jest opóźniony tak bardzo, że odlot odbędzie się dopiero następnego dnia, wówczas przewoźnik będzie musiał zagwarantować Ci nocleg.

Najczęściej będziesz musiał sam zorganizować sobie hostel i za niego zapłacić, a dopiero potem dostaniesz zwrot kosztów, jednak czasami zdarza się, że to właśnie przewoźnik zajmuje się organizacją noclegu. W dodatku w przypadku sporego spóźnienia lotu będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie, które także uzależnione jest od długości spóźnienia oraz od dystansu.

ludzie

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli natomiast Twój lot zostanie zupełnie odwołany, wówczas przysługują Ci praktycznie te same prawa pasażera jak te przysługujące tym, których lot został spóźniony. W dodatku przewoźnik powinien zapewnić Ci lot na tej samej trasie swoimi liniami (kolejnym lotem albo lot zorganizowany przez innego przewoźnika.

Czy ta tematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę elementy zdolności patentowej, która dotyczy omawianej sprawy, zatem niewątpliwie także Cię zainteresuje.

Jeśli nie ma zupełnie takiej możliwości albo wskutek odwołanego lotu cała podróż utraciła dla Ciebie znaczenie i nie interesuje Cię możliwość lotu w późniejszym terminie, wówczas możesz ubiegać się o zwrot kosztów za bilet. Na dodatek oczywiście przysługuje Ci odszkodowanie (więcej info), którego wysokość jest uzależniona od rodzaju lotu.

Pamiętaj, że bez wątpienia dobrze jest znać wszelkie swoje uprawnienia i móc z nich skorzystać gdy spotka Cię taka sytuacja.Więcej: .