Co po studiach prawniczych? W jaki sposób spożytkować opcje dawane przez większe miasto?

Wielu studentów z Wrocławia i okolicznych miejscowości już podczas studiowania prawa na uczelni kombinuje, jak może poszerzać zdobyte kompetencje, zyskać praktykę i rozpocząć swoją działalność po aplikacji. Wrocław jako miasto duże, rozwijające się i zapewniające ciekawe możliwości, nie zamyka ludziom po prawie możliwości rozwoju. Jeżeli do wiedzy i praktyk dołożymy biegły język angielski, ciekawą pracę mamy zagwarantowaną.

sprawiedliwość

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com
Po studiach prawniczych możemy znaleźć pracę naprawdę w wielu miejscach. Jeśli chcemy, możemy zacząć od wysłania dokumentów aplikacyjnych na stanowiska w urzędach itp. Etat w sektorze publicznym jest zwykle postrzegany jako stabilna posadka, ale to niezłe miejsce, aby wystartować. Jeżeli nieźle czujemy się w świecie procedur, synchronizowania kalendarzy i „calli”, a do tego biegle posługujemy się co najmniej 1 językiem obcym, rozejrzyjmy się za pracą w korporacjach. Referaty prawne nie są bardzo rozbudowane, lecz z pewnością potrzebują personelu – na jego stronie. Bardzo podobnie ubezpieczalnie – regulaminy czy kryteria przystąpienia do ubezpieczenia muszą być sformułowane właściwie i zgodnie z innymi obowiązującymi na terenie kraju przepisami prawa. To naturalne, że szalenie często celowym miejscem pracy prawnika po aplikacji jest kancelaria (zobacz jwp) Wrocław liczy sobie mnóstwo takich kancelarii, więc z jednej strony – jest sporo miejsc pracy, a z innej – spora konkurencja. Jeśli szukamy wpisując „kancelaria Wrocław”, możemy trafić na takie, jakie akurat rekrutują pracowników, ale lepiej będzie, jeśli do kancelarii pójdziemy sami. Jeśli mamy już ukończoną aplikację radcowską, możemy zatroszczyć się o swoje miejsce pracy i mieć kancelarię typu „radca prawny Wrocław”. Jednak miejmy na uwadze to, iż klienci nie przyjdą do nas sami, jeśli będziemy nowi i nie będzie nas widać na rynku. Będziemy musieli postawić na mocną reklamę, stronę www i pozycjonowanie np. pod frazę „radca prawny Wrocław”.

prawnik w sądzie

Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
Ukończenie studiów prawniczych to nie tylko interesująca wizja na przyszłość, lecz także ciężka praca. Można zaczynać od zgłoszeń do konkursów na stanowiska, pracy w korporacji czy też w sekretariacie rodzinnych kancelarii, ale warto skończyć z własną kancelarią – .