Los młodego właściciela firmy

Nie wychodzi Ci na etacie, nie trafiasz w miejsca, w które pragnąłbyś trafiać. Ciężko Ci jest się wpasować w wymagania rynku pracy. Ukończyłeś studia, które nie napawają do optymizmu w dziedzinie znalezienia ciekawej pracy, lecz stale się starasz. W końcu już nie wytrzymujesz, trafiasz na kolejną propozycję pracy za marne pieniądze. Już sobie myślisz, czy tyle jesteś wart, przecież czujesz w sobie duży potencjał. Dość tego, w końcu obwieszczasz całemu światu, wszystkim jeszcze udowodnię, zaczynam działać na własną rękę.

Grupa biznesmenów

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Ale nie zakładasz od razu firmy, bo to by było zawodowe samobójstwo. Co prawda, można płacić przez dwa lata mniejsze pieniądze, lecz to i tak może być zbyt wiele na sam początek. No więc, zamiast lecieć do odpowiedniej instytucji, żeby założyć firmę spokojnie rozwijasz swój biznes bez żadnych zobowiązań. No tak, ubezpieczasz się tylko zdrowotnie – powołaj się na nas -, ażeby w razie wypadku nie ponosić ogromnych kosztów leczenia, ale dalej już jest z górki, myślisz sobie… Czy na pewno?

Od razu zauważasz, że niestety nie ma tak łatwo, przecież powinieneś się wypromować. Jesteś grafikiem i posiadasz fajne portfolio, lecz co z tego, jeśli nikt nie może Cię odnaleźć w sieci internetowej. Oczywiście, teraz wszystko odbywa się w Internecie, nie można od tego uciec. Próbujesz jednakowoż metodą tradycyjną, która wymaga trochę odwagi i przebojowości – wydzwaniasz do różnych przedsiębiorstw z propozycją współpracy. Niektórzy odpowiadają,

Mężczyzna w garniturze z telefonem

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

że odezwą się, niektórzy proszą o portfolio, ale później się nie odzywają, a jeszcze inni od razu się Ciebie pozbywają mówiąc, że nie mają czasu. O, nawet jednak jakaś firma chciałaby z Tobą współpracować, ale myśleli, że chcesz jedynie podjąć bezpłatny staż…

No tak, następnie wykupujesz reklamę w Internecie, jesteś widoczny, zaczynasz wychodzić na swoje. W końcu, po paru miesiącach postanawiasz założyć firmę. Kiedy już to robisz udaje Ci się opłacać ZUS i być stale na konkretnym plusie. Ale znów pojawia się kolejna przeszkoda – księgowość. Sam sobie z tymi zagadnieniami nie poradzisz. Pochodzisz ze stolicy Dolnego Śląska tak więc szukasz przez Internet, wpisując usług księgowe Wrocław lub księgowość Wrocław (księgowość we Wrocławiu) i znajdujesz… wiele wyników.

Masz zamiar poszerzyć własną wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy pomóc. Musisz przejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej (https://twojprawnik.net/) informacji.

W końcu po kilku miesiącach zdajesz sobie sprawę, że wybrałeś dobrze. I tak się kręci życie młodego przedsiębiorcy. Aha, zapomniałem, że będziesz miał kontrolę… Już miałeś? Aha, to gratuluję! Nie było tak tragicznie, co nie? No to szykuj się wkrótce na kolejną.