Twój lot jest odwołany? Skorzystaj z praw pasażera i staraj się o odszkodowanie. Istnieje sporo wytycznych, co do tego zagadnienia

Szkoda, że podczas naszego życia nie może być zawsze wszystko perfekcyjnie. Być może i po jakimś czasie bylibyśmy tym znudzeni, lecz kto to wie? Nie powinniśmy odrzucać dobra, a tym mogłaby być przykładowo idealna wycieczka bez zbędnych kłopotów czy mecz naszej drużyny, perfekcyjnie rozegrany, od początku do końca, z najlepszym z realnych do osiągnięcia wyników.

Lotnisko

Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com

Jakby zawsze się udawało byłoby faktycznie za idealnie, by było to prawdziwe. Takie coś występuje jedynie w filmach i to przecież nie od początku do końca. Dobry film to ten, w jakim jest konflikt i kłopot, które trzeba rozwiązać. No więc podobnie jak w życiu jesteśmy zmuszeni poradzić sobie z zaskakującymi problemami, jak na przykład odwołany lot.

Jeśli doświadczyłeś już tego to wiesz, jakie jest to przykre. Masz wszystko ustalone, zaplanowane, nic nie jest w stanie wybić z równowagi, aż tu nagle okazuje się, że wszystko się posypało. Lot jest odwołany, a ty czekasz na lotnisku i nie wiesz, co dalej. Pamiętaj o swoich prawach. Każdy pasażer bowiem może skorzystać z odszkodowania za odwołany lot.

Śmigło

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, gdy twój lot zostanie anulowany, to twój przewoźnik ma obowiązek dostarczyć ci informację o twoich pasażerskich prawach. Powinno to być dostarczone w pisemnej formie informacji. To naprawdę zupełna podstawa, ponieważ w grę wchodzą następne rodzaje odszkodowania (więcej). Przede wszystkim jest takie coś, jak prawo do opieki. Znaczy to, iż jeśli jesteśmy zmuszeni oczekiwać na nowy lot dobę lub dłużej to przewoźnik musi nam zagwarantować nocleg i transport na lotnisko i z lotniska do miejsca, gdzie będziemy nocować. Powinien nam również naturalnie zaoferować napoje i jedzenie. No i jak odszkodowanie to oczywiście pieniądze.

W zależności od odległości, którą mieliśmy przebyć wypłata odszkodowania pieniężnego różnie się rozkłada. Dodatkowo, w ramach odszkodowania adwokat odszkodowania komunikacyjne mamy pełne prawo zwrotu ceny biletu i bezpłatnego powrotu. Jest także inna ciekawa możliwość, a jest nią prawo do zmiany planu podróży. Jak widzimy możliwości jest sporo. Nieważne, w jakiej sytuacji będziemy pamiętajmy, że przysługują nam prawa, jakie przewoźnik musi przestrzegać. Być może miałeś już w życiu taką sytuację, że lot się nie odbył, a ty nie wnosiłeś o odszkodowanie, bo nie miałeś o tym pojęcia. Kolejnym razem nie popełnij tego samego błędu.