Wsparcie jest potrzebne nam wszystkim. Czy masz osobę, do której możesz się zwrócić? Jak często prosisz innych o pomoc?

Każdy z nas chce wsparcia, w każdym momencie życia. Możemy o tym nie myśleć świadomie albo odsuwać ten fakt na bok, jednakowoż fakt jest niezmienny. Po prostu ciężko radzić sobie samemu, ciężko sobie ze wszystkim samemu poradzić. Chociaż mamy optymistyczne podejście do życia, to jednakże przychodzą zawsze mniej pomyślne dni, a wtedy jest wymagana pomoc.

Największą dawkę wsparcia znajdziemy w rodzinie. Na początku jest to wsparcie rodziców i siostry i brata, później, kiedy my zakładamy rodzinę, to naszą główną podporą jest nasz partner. Gdy mamy swoje dzieci to my musimy je wspierać, ponieważ przed nimi przecież całe życie. Być może i od nich otrzymamy wsparcie, kiedy staną się już starsze i będziemy ich wtedy jeszcze bardziej potrzebować. Zresztą, nieduże dzieci również są ogromnym wparciem,

Radca prawny

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

kiedy już straciliśmy wiarę w ludzkość, w jej dobre zamiary, gdy mamy dość życia, dzieci potrafią nas jednak przekonać, że jest inaczej. Jesteśmy w stanie żyć dla nich, starać się dla nich i cieszyć się ich sukcesami. A to, gdy mówią, że nas kochają albo wyrażają to na swój sposób, jest najwspanialszym podziękowaniem za to wsparcie i ofiarowanie swojego przywiązania.

Na płaszczyźnie codziennej, w którym nie liczą się rodzinne relacje lecz społeczne kontakty, też możemy zyskać wiele oznak wsparcia. Zależy oczywiście, jakie mamy potrzeby. Od razu na myśl przychodzi psycholog. To specjalista, który potrafi nam pomóc, jeśli psychicznie nie czujemy się zbyt dobrze. Lekarzowi uda się wyleczyć nas z chorób, a (adwokat sieradz) ( zobacz: albo prawnik wadwokat (przejdź dobry adwokat w Częstochowie)nas w wielu sprawach. Oczywiście, zależy również gdzie mieszkamy, bo zapewne w wielkich ośrodkach miejskich (Warszawa, Wrocław czy Szczecin) łatwiej odnaleźć gabinet psychologiczny czy kancelarię prawną, niż w mniejszych miejscowościach, dlatego tak na przykład na wsi istotna jest rodzina. Autor:

Na wiosce też kluczową rolę odgrywa ksiądz, gdyż z racji braku innych instytucji, a również z tradycji, idzie się do księdza, jak do psychologia, adwokata i lekarza. Wszystko więc jest zależne, jakie posiadamy możliwości i czy rzeczywiście chcemy z nich skorzystać. Niemniej, należy przyjmować wsparcie, jakie jest dla nas dostępne, to najkorzystniejszy sposób, ażeby poczuć się lepiej, aby lepiej radzić sobie z codziennym życiem.