Co takiego robić, by generalnie zatrudniać porządnych pracowników?

Firma, którą prowadzimy powinna zatrudniać wyłącznie takich pracowników, którzy doskonale zdają sobie sprawę jak wielce ważne jest dobre podejście do pracy. Jednak to niestety pobożne życzenia, bo zwłaszcza stanowiska kiepsko opłacane są najzwyczajniej wprost pełne osób najzupełniej olewających własne obowiązki, klientów. Co zatem zaradzić przedsiębiorcom, którzy nigdy nie zamierzają zatrudnić typowych lewusów?

pokój konferencyjny

Autor: Panoragram
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba chociażby w taki sposób traktować pracowników, aby lubili swoją robotę. Rozpocznijmy od zaoferowania podwyżki pensji – któż wie, może nawet mała podwyżka sprawi, że w naszej firmie będzie o wiele lepiej? Jednakowoż pieniądze to tak czy siak nie wszystko.

Należy odrobinę bardziej indywidualnie podejść do człowieka. A więc mowa o tym, iż np. oceny pracownicze mogą dać całkiem sporo interesujących informacji. Być może jakiś z pracowników beznadziejnie radzi sobie z obsługą klienta, lecz w innych kwestiach jest doskonałym fachowcem? To należy go przenieść do innego działu…

Pamiętajmy, że choć bardzo często zatrudniamy wspaniałych ludzi, to jednakowoż nie można powiedzieć, iż w każdym przypadku są oni skłonni do tego, aby stworzyć drużynę. Szef musi się o to sam zatroszczyć, na przykład organizując wszystkim podwładnym imprezę. Różnie bywa z takowymi imprezami, ale bądź co bądź większość ludzi na tej planecie uwielbia zabawę. W szczególności, że to wszystko jest za darmo.

Pracodawca powinien również zawsze pamiętać, iż pracownicy powinni ciągle się dokształcać. A więc posłanie pracownika na szkolenie (six sigma lean black belt) to dobre rozwiązanie. Chociażby z takiej przyczyny, że jakby nie patrzeć solidnie wyszkolony pracownik sprawia, iż cała firma lepiej sobie radzi.

Na nieszczęście za wielu biznesmenów zwykło zapominać jak bardzo istotne jest to, aby najzwyczajniej w świecie zapewnić we własnej firmie odpowiednie warunki pracy. Rozchodzi się o to, że jakby nie patrzeć dużo osób potem narzeka na poważne problemy z kręgosłupem.

Szczególnie jest to takie zjawisko, które dostrzec można wśród pracowników typowo biurowych. A to oznacza, że krzesło i biurko powinny być solidne, dostosowane do pracownika. Pozostaje mieć nadzieję, że wreszcie polscy pracownicy będą lepiej opłacani, bardziej efektywni, bardziej usatysfakcjonowani.