Chorobowe pracownika musi dotrzeć do zus

Chorobowe pracownika musi być zgłoszone w odpowiednim czasie

Czasem jest tak, że nie jesteśmy zbytnio usatysfakcjonowani z działań jakiegoś pracownika, tak jak i on ma możliwość nie być usatysfakcjonowany z tego, co gwarantuje mu nasze przedsiębiorstwo. Z tego powodu trzeba powiedzieć, że wciąż można dać wypowiedzenie umowy o pracę, jednak powinno być ono przygotowane w odpowiedni sposób.

Chodzi tu o to, żeby były przygotowane na piśmie, z odpowiednią datą i podpisem, a również musi być przygotowane w taki sposób, aby okazało się wiadomym czy w czasie trwania wypowiedzenia podwładny będzie chodził do roboty czy nie – sprawdź, jaki przebieg ma proces wypowiedzenia umowy o pracę. Tak samo chorobowe pracownika musi okazać się być zgłaszane w odpowiednim terminie.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do następnej strony, gdzie wyszukasz szczegółowe artykuły – najedź na link kancelaria prawna w warszawie.

Na początek on musi o nim powiadomić w tym dniu, w którym się rozchorował, a następnie pokazać dobry dokument wystawiony przez lekarza, a potem pracodawca musi o tym fakcie powiadomić następne instytucje, jak chociażby zus, który będzie to chorobowe wypłacał.

dokumenty

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Urlop wychowawczy zus ma szansę nam zaoferować

Gdy po skończonym urlopie macierzyński, pragniemy jeszcze pozostać z dzieckiem w domu, to należy się namyślić, czy przysługuje nam urlop wychowawczy zus będzie nam za niego płacił gdy nie przekroczymy danej ceny zarobków przypadających na jednego członka rodziny. Co więcej, mamy możliwość być tutaj pewni, że dzięki temu rozwiązaniu spokojnie będziemy mogli się zajmować potomstwem i nie będziemy musieli martwić się naszymi finansami – czytaj o urlopie wychowawczym. Przez to właśnie należy sprawdzić, jak prezentuje się calutka kwestia z urlopem wychowawczym i czy warto z niej korzystać.


Całe działanie musi być na piśmie

Nie ma znaczenia czy jesteśmy na chorobowym, pragniemy wziąć urlop wychowawczy czy być może planujemy odejść z firmy, wszystkie te działania powinny zostać przedstawione na odpowiednim piśmie, tak żeby stało się wiadomym, że wszystko jest odpowiednio z przepisami i robiliśmy to tak jak należało – czytaj więcej na temat ubezpieczenia chorobowego pracownika.