Jakiego rodzaju sprawy formalne będą niezbędne do zrobienia przy zakupie używanego mieszkania na kredyt.

Każdy, kto zamierza kupić jakieś mieszkanie na kredyt ma kilka formalności do wypełnienia. Przede wszystkim powinien się pochwalić bankowi swoimi zarobkami, to jest tak naprawdę punk wyjściowy do dalszych działań.

biuro

Autor: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Źródło: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Doradztwo

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od rodzaju uzyskiwanych dochodów będzie trzeba przynieść zaświadczenia o zarobkach albo informację o uzyskiwanych przychodach z firmy. W oparciu o te dokumenty bank zweryfikuje zdolność kredytową i przedstawi maksymalną możliwą do dostania sumę. Czasami może się okazać, że ze względu na wysokość dochodów kredytu się nie da uzyskać, i w takim przypadku trzeba będzie poszukać jakiegoś innego sposobu na zdobycie środków. Oprócz kwestii finansowych niezbędne też będzie doniesienie dokumentów związanych z kupowanym mieszkaniem, tu w pierwszej kolejności wymagany będzie operat szacunkowy Kraków informujący o wartości lokalu –
Ten etap także jest konieczny, ponieważ bank musi mieć wiedzę, jakiego rodzaju zabezpieczenie zostanie ustanowione na kredycie i w jak dużej wysokości. Do zrobienia operatu niezbędne jest zatrudnienie rzeczoznawcy mającego uprawnienia, który go przygotuje zgodnie z obowiązującymi przepisami. W przypadku niektórych banków wycena mieszkań Kraków (dowiedz się więcej o wycenach mieszkań w Krakowie) może być przeprowadzona przez wewnętrznych rzeczoznawców, lecz trzeba się liczyć z tym, że często ona będzie nieco zaniżona.

Z tego też powodu jeśli komuś będzie zależeć na tym, żeby wartość z operatu rzeczywiście odpowiadała wartości rynkowej, to lepiej będzie poszukać kogoś całkowicie niezależnego.http://lexperts.pl/uslugi/uslugi-windykacyjne/ (idź do serwisu)Jeżeli tylko taka osoba umieszczona będzie na bankowej liście, to nie będzie z tym żadnych problemów.