Lekarz popełnił błąd? Rozeznaj się, co teraz, jeśli czujesz się pokrzywdzony przez lekarza

Nikt nie lubi chorować, ale nie przed każdą dolegliwością można się ochronić. O ile przeziębienie możemy wyleczyć samodzielnie, o tyle ze złamaniem lub bolącym wyrostkiem już sobie nie poradzimy. W niniejszych sytuacjach konieczna jest wizyta u właściwego doktora. Niestety nie zawsze leczenie kończy się z dogodnym dla nas wynikiem. Czasem okazuje się, iż czujemy się pokrzywdzeni przez doktora, który albo doprowadził nasze zdrowie do gorszego stanu, albo popełnił inny błąd, jaki wpływa na nasze dalsze egzystowanie. Co w niniejszej sytuacji możemy zrobić?

lekarz

Autor: Kurhan
Źródło: http://www.sxc.hu
Pierwszym krokiem jest oczywiście pójście do ordynatora oddziału, jakiemu należy zaprezentować całą sytuację, choć zapewne już o niej wie. Ordynatorzy bowiem czuwają nad całym oddziałem oraz mogą rozwikłać problem bądź zgłosić go wyżej, na przykład do dyrektora szpitala, by zajął się całą sprawą. Można także złożyć skargę do okręgowego sądu lekarskiego. Niniejszy sąd lekarski zdecyduje czy należy wszcząć należyte postępowanie, czy raczej nie idź zobacz by porównać. Można złożyć pozew przeciwko całej placówce medycznej albo konkretnemu lekarzowi, zależnie od tego, czego dotyczy nasza sprawa. Jeśli wybierzesz sąd lekarski, prawnik będzie ci konieczny.

Bez niego nic nie zrobisz, gdyż prawdopodobnie nie znasz się na prowadzeniu postępowania. Wybieraj wyłącznie renomowanych specjalistów, którzy prowadzili już z korzyścią dla pacjenta niejedną sprawę oraz są zorientowani, jak zabrać się za konkretne kłopoty – Niniejsze sprawy mogą trwać długo, ale jeśli już się zdecydujesz, nie możesz zrezygnować, gdyż jedynie na darmo stracisz nerwy.

Nikt nie lubi chodzić po sądach, ale jeśli twoje zdrowie było narażone oraz wciąż odczuwasz negatywne skutki leczenia, nie rezygnuj z powziętych działań. Robisz to bowiem dla siebie. Teraz już jesteś świadomy, co zrobić, kiedy lekarz nie wywiąże się właściwie ze swojej pracy. Co prawda jest jedynie człowiekiem, ale od niego zależy życie pacjentów, toteż zawsze powinien czuwać, aby nie zrobić żadnego błędu. Taki błąd może nawet kosztować życie, a jeżeli nie życie, to choćby utratę zdrowia, bez którego nie jest prosto cieszyć się czasem, jaki nam pozostał.