Ulotki reklamowe – czy to nadal właściwy sposób na reklamę? Jak przyczynić się do tego, aby był jak najbardziej skuteczny?

Kierujesz swoją firmą? Oferujesz pewnego rodzaju usługi? Prowadzisz warsztat samochodowy, gabinet fryzjerski, a może sklep? To nie ma znaczenia. W każdym razie zdecydowanie powinieneś pomyśleć o reklamie. Również jeżeli idzie Ci dobrze – przecież może jeszcze lepiej. Możesz mieć jeszcze więcej zainteresowanych, którzy będą przychodzili do Ciebie systematycznie i sprawią, że obroty wzrosną. Jednakże w jaki sposób się za to wziąć? Główne metody reklamy są znane chyba wszystkim z nas. W końcu natykamy się na nie każdego dnia.

Ulotki

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com
Te w gazetach, w radiu, w TV. Plakaty, spoty na telebimach. Owocne bywają również ulotki reklamowe. Niektórzy na nie utyskują, mówią, że ulotki są denerwujące, iż nie lubią dostawać ich na ulicach. Ale możliwe, że właśnie dzięki temu kawałkowi papieru jeden z Twoich przyszłych klientów spostrzeże istnienie Twojego przedsiębiorstwa? Być może spojrzy na ulotkę oraz dojdzie do wniosku, że wreszcie odnalazł dokładnie to, co mu jest potrzebne? Warto spróbować.

Aby jednak ten wariant reklamy był efektywny, powinieneś właściwie zaplanować swoje działania. Przede wszystkim – wybierz stosowne miejsca, w jakich będziesz namawiać hipotetycznych klientów. Nie powinny to być na pewno boczne, mało ruchliwe osiedlowe uliczki. Tam w końcu nie znajdzie się za wielu zainteresowanych. Najlepiej dawać ulotki reklamowe w strategicznych, nad wyraz popularnych miejscach.

Jeśli interesuje Cię Warszawa, będą to na przykład Dworzec Główny czy też Aleje Jerozolimskie.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany wątek, to odsyłam do tej strony (https://hamsterpolska.pl/projektowanie/) – tam odnajdziesz fascynujące dane, które są skrupulatnym opisem tego zagadnienia.

Z przeciwnej jednak strony – nie ma co przesadzać. Jeżeli masz mały osiedlowy zakład fryzjerski, skup (skup rtv i agd warszawa) się raczej na swoich okolicach. Nie ma w końcu raczej co liczyć, iż ktoś pofatyguje się z drugiego końca miasta, by specjalnie korzystać właśnie z Twoich usług.

Co poza tym jest znaczące? Naturalnie to, jaki wygląd posiadają same ulotki reklamowe. Powinny być one przejrzyste, wyraźne, ładne. Warto więc prosić o ich wykonanie kogoś o chociaż minimalnym pojęciu o grafice komputerowej. Chcielibyśmy w końcu zachęcić hipotetycznego klienta, a nie go przestraszyć bądź też rozbawić.