Czy luksusowe hotele to cenione miejsca pracy?

Turystyka i hotelarstwo to nadal nieustannie popularna się branża. Na rozwój turystyki w Europie składa się wiele czynników. W pierwszej kolejności bogacenie się społeczeństwa i coraz bardziej mobilny styl życia. Każdy, kto dysponuje oszczędnościami z chęcią wyjdą je na wczasy, najchętniej za granicę. Faktem jest, że kryzys mocno dotknął tę branżę, jednak od kilku miesięcy widać wyraźnie poprawę sytuacji.

Żeby zrobić pewną karierę w hotelarstwie należy się ciągle zdobywać nowe kompetencje ,a także być na bieżąco z najświeższymi trendami w branży.

Intrygujący wpis? Jeżeli tak uważasz, to kliknij ten link, w serwisie prowadzenie kadr i płac, który w tamtym miejscu się znajduje, również jest coś wartościowego.

Po pierwsze jeśli mamy

Wnętrze luksusowego hotelu

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

zamiar pracować w hotelu, powinniśmy uczyć się języków obcych. Standardowy język do opanowania to oczywiście angielski, jednakże tak samo pożądany jest niemiecki. Poza tym bezcenne są kompetencje menadżerskie. Jednakże także tutaj należy się przejść przez wszystkie szczeble kariery i szczegółowo poznać, jak działa hotel.

Niestety nawet renomowane studia hotelarstwo nie zastąpią praktyki, dlatego powinno się zapoznać z różnorodną ofertą szkół jak , zanim podejmiemy decyzję, do której chcemy uczęszczać. W tym wypadku prawie wszystko zależy od doświadczenia nauczycieli, którzy powinni do przekazywania

Małżeństwo siedzące na sofie

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

przede wszystkim wiedzy praktycznej. Niestety często zdarza się, że poziom edukacji w szkołach hotelarskich jest oderwany od realiów. Wówczas studenci, którzy odbywają praktyki są zmuszeni zderzyć się z rzeczywistością i prędko odkrywają, że brakuje im elementarnej wiedzy o tym, jak wypełnić formularz na recepcji bądź też jak rozliczyć imprezę firmową. Nierzadko nauczyciele nie potrafią obsługiwać najnowszych programów, jak również nie znają stosowanych procedur, których wymaga współczesne hotelarstwo. Obecny wizerunek szkół hotelarskich nie jest pochlebny, stąd też zanim zdecydujemy się na jedną z nich, należy zawczasu zebrać możliwie jak najwięcej opinii o danej placówce edukacyjnej. Jeśli chcemy wybrać studia turystyczne, także należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Modny kierunek turystyka i rekreacja powinien solidnie przygotowywać swoich przyszłych absolwentów do pracy w nowoczesnych hotelach, jak również w branżach związanych z turystyką, na przykład ośrodkach SPA, kompleksowych centrach biznesowych czy biurach podróży. Podczas praktyk studenci zdobywają cenne doświadczenie w hotelach w kraju i za granicą. Poza tym poznają mechanizmy funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw turystycznych, kształcą się w zakresie geografii, a także marketingu.