W czym powinien nam pomóc prawnik w Niemczech?

Członkostwo naszego kraju w Unii Europejskiej oraz bezpośrednie sąsiedztwo z Niemcami są przyczyną dużego ruchu na niemiecko-polskim rynku pracy. Wzrasta także liczba polskich inwestycji w Niemczech. Związane z tym jest zwiększone zapotrzebowanie na usługi prawników znających się dobrze na prawie pracy. Coraz większa ilość kancelarii adwokackich specjalizuje się w tym konkretnym zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie posiadające siedziby na terytorium naszego państwa. Kancelarie udzielają takich usług zarówno na rzecz pracodawców jak też pracowników.

obsługa prawna w Niemczech

Niestety jak obrazują europejskie analizy,10 – 20 proc. ogólnej liczby niemieckich imigrantów spotykają niepowodzenia na niemieckim rynku pracy. W Niemczech jest bardzo wielu bezdomnych imigrantów bez zatrudnienia. Często ci ludzie stają się alkoholikami. Niebezpieczny jest ciągle panujące w naszym kraju przeświadczenie, że w Niemczech czeka na nas idealna, świetnie płatna praca (adres) co stanowi pokusę zwłaszcza Polaków zamieszkujących prowincję, które niewielkie mają perspektywy na znalezienie dobrze płatnej pracy w swej ojczyźnie. Na dodatek mit ten rozprzestrzenia się niczym choroba zakaźna! Starczy tylko że ktoś ze wsi nachwali się jak to wspaniale jest mu w niemieckim „raju”, a już pociąga za sobą połowę wsi. Niestety, zwłaszcza jeśli ktoś słabo zna język, często bywa niemile zaskoczony. Okazuje się bowiem, że o pracę za naszą zachodnią granicą wcale nie tak łatwo.

Nic więc dziwnego że adwokaci w Niemczech balduin-pfnuer.de/plw. Główne problemy jakimi się oni absorbują są: odzyskiwanie niewypłaconych należnych honorariów za wykonaną pracę, ochrona zatrudnionych przed niesłusznym wypowiedzeniem umowy, sporządzanie a także analizowanie umowy o pracę, także umów dla zarządców spółek, doradztwo prawne dla pracodawców, przygotowanie wypowiedzeń, obrona w postępowaniach dotyczących tak zwanej „pracy na czarno”, i w wielu innych. Aby jednak ustrzec się potrzeby pomocy adwokata w Niemczech, sugeruję się porządnie do tej tak ważnej decyzji o wyjeździe przyszykować. Najważniejsze nie wyjeżdżać „w ciemno” ale do konkretnego, spodziewającego się nas pracodawcy oraz znać chociażby podstawy języka niemieckiego.