Jak składać PIT? Który nas dotyczy? Czy powinniśmy złożyć PIT 36 czy może 37? Od czego to zależy?

Już powoli należy przygotowywać się rozliczenia deklaracji podatkowej. Jak każdego roku będziemy główkować, jak to wykonać i jakiego rodzaju Druk wybrać. Dość często jednak wybieramy PIT 36 albo PIT 37.

Jakie mają różnicę, dla kogo jest właściwy PIT?
Sprzątanie pomieszczeń

Autor: Sean Mulgrew
Źródło: http://www.flickr.com

Deklarację PIT-36 powinni składać wszyscy, jacy w roku poprzednim uzyskiwali jakiekolwiek dochody jakie są opodatkowane na zasadach skali podatkowej, tj.18-32%, uzyskiwali tego rodzaju dochody, ale bez pośrednictwa płatnika.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź poza tym szczegóły w źródle (http://eccotravel.eu/kenia/), odnajdziesz tam inne informacje.

Duża liczba osób stara się wypełniać tradycyjne druki, zamiast zrobić to prościej, a chodzi o to, że jak PIT 36 online to lepszy pomysł. Mówiąc prościej, musieli w trakcie roku samemu policzyć zaliczki na podatek lub wartość podatku od zapłaty.

Z innej strony jak każda sprawa była rozliczana przez płatnika to muszą złożyć oni kolejny z wymienionych, czyli PIT-37. Jeżeli tak właśnie będzie, to podobnie jak w poprzedniej sytuacji lepiej korzystać z nowoczesnej metody na wypełnienie deklaracji podatkowej, co oznacza, że jak PIT 37 online to z pewnością najbardziej odpowiedni sposób, aby tak to zrobić. Na koniec należy wspomnieć także o kilku dodatkowych informacjach, jakie niektórym mogą umknąć. Jeżeli chodzi o PIT-36 to dotyczy to osób, które mają pozarolniczą działalność gospodarczą.
Natomiast PIT-37 ma zastosowanie do przychodów uzyskiwanych oraz rozliczanych dzięki płatnikom.

To normalna deklaracja, jaką muszą złożyć pracownicy, zleceniobiorcy, ale również pozostałe osoby, za jakich zaliczki na podatek wylicza płatnik. Dobrze mieć to na uwadze, by przypadkiem nie zrobić niepotrzebnego błędu, który może sprawić, że będziemy mieli kłopoty.