Jakim głosem odezwać się do słuchacza, by sprzedać swój artykuł?

Dużo instytucji reklamowych walczy z kwestią wyboru właściwego głosu do spotu. Który brzmiałyby najbardziej przekonywująco? Który z nich nakłoniłby odbiorcę do wzięcia usługi lub do nabycia towaru? Słuchacze uwierzą męskiemu czy kobiecemu głosowi? Przy wybieraniu głosu do reklamy są to często stawiane zapytania.

Na szczęście działające teraz banki głosów proponują usługi znanych, świetnych lektorów.

bank głosów

Autor: swimboy1
Bank głosów proponują głosy lektorów, które można nierzadko usłyszeć w stacjach radiowych, telewizyjnych, sieci oraz urzędach telefonicznych (voice over). Dzięki wielkiej bazie oraz fachowemu masteringowi i oprawie muzycznej każda reklama, filmik promocyjny czy też prezentacja multimedialna mogą brzmieć naprawdę wspaniale. Z usług, jakie oferuje bank głosów w największym stopniu robią użytek biura reklamowe. Lektor do reklamy powinien wypełniać dużą liczbę kryteriów. W głównej mierze musi on mieć donośny, piękny dla ucha i zapamiętywalny głos. Bardzo istotną sprawą okazuje się umiejętność odczytywania wersów w odpowiednim tempie i jasno, a także zdolność poprawnej interpretacji tekstów. Wobec tego wspaniała dykcja jest jednym z najistotniejszych wymogów, które musi wypełnić lektor do reklamy. Bank głosów nawiązuje współpracę najchętniej z lektorami doświadczonymi, którzy mogą udokumentować swój dorobek wykonanych i nadanych produkcji.

Zainteresował Cię opisywany wątek? Nie czekaj, tylko przeczytaj nowy wpis (http://tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/srodowisko_energia/emas_pl/emas.html), który na pewno niezwykle Cię zafascynuje. Zobacz!

Każdy bank głosów oferuje swoim klientom ogromną listę głosów damskich, męskich oraz zagranicznych. Zdolności samego mówcy to wbrew pozorom nie jest gwarancja sukcesu. Firmy zarządzające bazą głosów dbają, by realizowane ścieżki dźwiękowe były jak najlepszej klasy, a wobec tego klarowne, pozbawione podźwięku, hałasu komputera i wszystkich odgłosów z zewnątrz. Dlatego też tak ważne okazuje się, by lektor do reklamy dbał o odpowiednio wyposażone i akustycznie zaaranżowane studio.

Dziś, w czasach, kiedy reklama prezentowana bywa niemal wszędzie, fach lektora może okazać się naprawdę dochodowe. Może to dobry argument, by spożytkować swoje talenty dobrej wymowy i elokwencji.