Użyteczny artykuł opisujący istotne zagadnienia – certyfikat ISO 9001, certyfikat ohsas 18001 oraz deklaracja zgodności CE

W tym artykule zajmiemy się trzema fascynującymi, na pozór trochę skomplikowanymi, lecz także niezwykle istotnymi sprawami. Powiemy sobie o tym co znaczy pojęcie certyfikat ISO 9001, czym jest certyfikat ohsas 18001 a także omówimy sobie kwestię deklaracji zgodności CE.
Z początku wyjaśnijmy sobie pierwszą sprawę. Certyfikat ISO 9001 to jeden z systemów zarządzania jakością, a dokładniej mówiąc jest to norma międzynarodowa, która wyznacza wymagania jakie koniecznie powinien realizować system zarządzania jakością.

szkolenie do certyfikacji

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Norma ta może być zaiste używana przez wszelkie organizacje, instytucje i tak dalej, bez względu na ich model, obszar działania czy też wielkość. Nade wszystko norma ta obejmuje spełnianie i poznanie potrzeb i wymagań Klientów. Norma ta jest oczywiście gruntownie opisana i wytłumaczona, aktualnie zdołamy w niej wyróżnić osiem zasad, które są ukierunkowane na Konsumenta. Także na temat w serwisie http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/jakosc/iso_9001_pl/iso-9001.html (kliknij aby zobaczyć źródło).

deklaracja zgodności ce:

Certyfikat ohsas 18001 (kliknij, by wiedzieć więcejkliknij, by wiedzieć więcej) to również norma dotycząca kierowania jakością, a dokładniej jest to system zarządzania bezpieczeństwem oraz higieną pracy. Zawiera ona zespół nadzwyczaj ważnych wymagań, które musi spełniać dana jednostka w celu osiągnięcia certyfikatu zgodności. Norma ta została niezwykle okazale opisana, bezsprzecznie jednak mieści niezmiernie ważkie i istotne kwestie, takie jak na przykład polityka bezpieczeństwa i higieny pracy, rządzenia ryzykiem zawodowym, wymagania prawne czy też badanie wypadków przy pracy.

Deklaracja zgodności CE to pewny dokument wystawiany przez producenta danego artykułu lub wyrobu, który jest zapewnieniem, iż owy artykuł jest słuszny z wymaganiami dyrektyw Unii Europejskiej. Niewątpliwie nie raz spotkałeś się z tym zaznaczeniem na wielu różnorodnych towarach – tak właściwie znaczek ten musi być obecny na każdej rzeczy, która jest robiona i rozprowadzana w Europie. Jeśli jakiś produkt nie posiada deklaracji zgodności CE to znaczy, że nie został przyjęty do obrotu na terenie Unii Europejskiej.