Gazetka promocyjna – jak ją należycie zrobić?

Gazetki promocyjne to forma reklamy bardzo chętnie stosowana przez sieci sklepów, bez względu na branżę, w jakiej działają. Mogą posłużyć się nimi zarówno drogerie kosmetyczne, jak też sklepy budowlane lub markety spożywcze. Dzięki możliwości pokazania szerokiej oferty artykułów oraz skonfrontowaniu wyrobów tego samego rodzaju, gazetki przyciągają uwagę klientów i równocześnie są dla nich niewątpliwą pomocą. Jeśli zdecydujemy się na gazetkę promocyjną, musimy dowiedzieć się, jak odpowiednio ją przygotować, by realizowała swoje zadanie.

gazetka promocyjna
Najważniejsze jest wyróżnienie loga firmy, tak, aby klient z miejsca wiedział, czyja jest to gazetka. W ogromie ulotek reklamowych, które trafiają obecnie do skrzynek pocztowych praktycznie można się zagubić, więc klienci wybierają tylko te, które ich naprawdę ciekawią, reszta trafia do kosza. By tak się nie stało, trzeba także zatroszczyć się o przejrzystość gazetki i jej oprawę graficzną. Musimy skrupulatnie przemyśleć, co i jak chcemy przedstawić, by gazetka nie była przepełniona informacjami. Co więcej istotne są kuszące nagłówki, jakie mają przywabiać konsumentów i wyznaczać podstawowe pozytywy wyrobów. Dzięki temu klient nie wyrzuci gazetki, a zechce wyszukać dokładniejszą ofertę w Internecie albo z miejsca pojedzie do sklepu, aby wszystko zweryfikować osobiście. Nie możemy zapomnieć, aby zatroszczyć się o prawdziwe dane – nic tak nie zraża, jak złe ceny, które przy kasie mogą być dużym rozczarowaniem i będzie musiało upłynąć sporo czasu, zanim klient zdecyduje się na ponowne odwiedziny danego sklepu. Sporym błędem byłoby także nie określenie czasu, w jakim gazetki promocyjne obowiązują. Upusty najczęściej nie trwają dłużej aniżeli tydz. czy 2, toteż musi być to skrupulatnie zaznaczone.

zysk firmy

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nie chcesz rozczarować się swoją gazetką, a nie posiadasz kwalifikacji, by ją stworzyć, najlepiej jest wybrać odpowiednie biuro graficzne. Znając reguły ich tworzenia, łatwiej ci będzie zweryfikować czy gazetka jest stosownie zaprojektowana i czy będzie spełniać cele, do jakich jest przeznaczona. Gazetki promocyjne mogą naprawdę znacząco podnieść zyski firmy oraz przyciągnąć nowych klientów zainteresowanych naszymi wyrobami.