Opóźniony lot, istnieją odszkodowania lotnicze

W naszym kraju przyzwyczailiśmy się do tego, że pociągi się spóźniają i bywa, że nawet 2 albo 3 godziny i jakoś niewiele osób kwapi się do tego, żeby PKP przekazało pasażerom jakiekolwiek odszkodowania. Jednak, kiedy mowa o opóźnionym locie, to bardzo wiele osób domaga się odszkodowania.

Pasażerowie oczekują zadośćuczynienia w zamian za swój stracony czas. Każdy opóźniony lot to straty przeliczane na bardzo duże pieniądze. Tak, więc przewoźnicy starają się, żeby każdy element dobrze funkcjonował i nie było opóźnień. Jeżeli opóźnienie nie wynika z tego, że przewoźnik coś zawalił, a powodem opóźnień są warunki pogodowe, to nie mamy prawa chcieć odszkodowania, za opóźniony lot. Bo jak wiemy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów jak też bezpieczeństwo załogi. Nikt nie będzie ryzykował życia, bo by lot mógł się odbyć muszą istnieć określone warunki pogodowe. Tak, więc gdy lot jest opóźniony albo zostaje odwołany i przełożony na inną datę, to słyszymy informacje związane z przyczyną takiej sytuacji – flyandi.pl.

Odszkodowanie za lot

Samolot

Autor: Angelo DeSantis
Źródło: http://www.flickr.com

Są pasażerowie, którzy nie mają pojęcia o wielu rzeczach i to nieważne czy chodzi o pasażera pociągu czy mowa o pasażerach z samolotu. Ale nim zaczniemy podróż dobrze, chociaż trochę zapoznać się z panującymi normami w danym środku komunikacji. Gdy będziemy brali pod rozwagę samolot, to musimy pamiętać, że na lotnisku trzeba pojawić się ze sporym wyprzedzeniem w innym wypadku możemy mieć kłopot z dostaniem się do samolotu (dowiedz się więcej). Zdarza się, że lot jest przełożony z powodu warunków atmosferycznych i wtedy bywa, że musimy czekać parę godzin na lotnisku, a bywa, że trzeba pojawić się na lotnisku następnego dnia.

Miej na uwadze, że jesteśmy tu (http://radca-pr.pl/index.php/uslugi/). Czekamy na Ciebie z nowymi wpisami, które są niebywale interesujące. Sądzimy, że namówimy Cię do kliknięcia w poniższy link.

W tego typu sytuacji odszkodowanie lotnicze nie są wypłacane, bo przewoźnik nie może wpłynąć na pogodę. Ale, jeżeli to z winy przewoźnika lot został przełożony, to wszyscy muszą otrzymać po określonym czasie, czekania w hali odlotów, coś do picia i jedzenia, a zdarza się, że i muszą zostać im zapewnione miejsca na przenocowanie.

Jednak, jeśli w związku z opóźnieniem lotniczym tracimy jakiś ważny kontrakt, wtedy często zgłaszamy się o odszkodowanie lotnicze, bo posiadamy prawo starać się o tego typu świadczenie.

To zagadnienie okazało się dla Ciebie ciekawe? Zobacz także podobne wpisy na ten opisywany wątek, które na pewno są tak samo wciągające.

Wszystko jest rozpatrywane i w zależności od decyzji otrzymujemy pieniądze albo zdarza się, że voucher na loty konkretną linią na jakiejś trasie.