Podstawowe wiadomości o systemach BI, jak duże ma ono możliwości w analizowaniu ogromnej ilości danych.

Nowoczesne narzędzia do prowadzenia firmy dostarczają coraz większą ilość informacji, które stanowią świetny materiał do tego, żeby je w różnorodny sposób przetwarzać i w oparciu o nie podejmować decyzje. Obecnie we wszystkich chyba dużych firmach funkcjonują jakieś programy ERP, w których cały czas są rejestrowane wszystkie operacje gospodarcze, umożliwiają one także mnóstwo zestawień i analiz.

Oprogramowanie BI

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak coraz częściej kadrze zarządzającej analizy tego typu przestają wystarczać, bo nie można ich zrobić w oparciu o różne przekroje. Z tego też powodu w pewnej chwili analizowanie informacji poszło o krok do przodu i pojawiły się systemy business intelligence i discovery, których główną rolą było dostarczenie jak najwięcej informacji danym osobom. Odwrotnie od typowych pakietów ERP systemy BI zasila się informacjami nie cały czas, jak w oprogramowaniu ERP.

Zanim się je zaimportuje wszystkie informacje są przetwarzane, uzupełniane oraz modyfikowane, tak aby miały one wymaganą przez system BI formę. Przez to takie informacje da się później niezwykle skutecznie i wydajnie analizować.

Czy ta problematyka Cię pasjonuje? Jeśli tak, to przejrzyj link, pod jakim odnajdziesz potrzebne Ci informacje – zobacz, że Cię zaciekawią na długo.

Dzisiaj na naszym rynku funkcjonuje spora ilość firm, które dostarczają niezwykle wydajne oprogramowanie z rodziny Business Intelligence. Konkurencja na tym polu rośnie bardzo szybko, ale też jest bardzo duże zainteresowanie takimi narzędziami analitycznymi.

Dużym i średnim firmom już dawno nie wystarczają dane z typowych systemów ERP, a ostatnio do ich grona dołączają również małe, rozwijające się dynamicznie, jakie potrzebują odpowiednio dużo wiedzieć przy podejmowaniu decyzji. Pośród firm które oferują nowoczesne systemy BI na pewno należy wymienić Qlik, zaczynała ona w roku 1993 od paru osób, aby dwadzieścia lat później obsługiwać największe firmy na świecie.

Nie wahaj się- przejdź do serwisu wynajem wc poznań, by uzyskać ciekawe info na prezentowany w tekście temat. Czekamy z niecierpliwością na twą opinię!

Do najważniejszych narzędzi Qlick należy system raportujący QlikViev, dający zupełnie odmienne metody prezentacji informacji od stosowanych zwykle prezentacji, a równocześnie pozwalający na operowanie na ogromnej ilości danych w rzeczywistym czasie.