Od pucybuta do miliardera, czyli jak można scharakteryzować zmiany, jakie całkowicie zmieniły nasze opinie o drukarkach

Kto ma nieco więcej niż 60 lat był w stanie na cały czas obserwować, jak zmieniają się modele drukarek i jak ich wytwórcy dostosowują je do naszych wymagań. Nieoceniona w tym także zasługa nowoczesnej technologii, ponieważ bez niej nie można byłoby wcale zbudować tych jakże potrzebnych maszyn. I jeśli to ciągłe doskonalenie i wynajdywanie nowych zastosowań można byłoby przyrównać do ścieżek kariery, którą pokonuje pracownik, to doszlibyśmy do refleksji sformułowanych w tytule tego reportażu. A ten temat rozwiniemy w kolejnych akapitach.

drukarki 3d w sklepie drukarki3d.pl

Autor: Marc Huguet Reyes
Źródło: http://www.flickr.com
Historia drukarek, jak już spostrzegliśmy, wcale nie sięga czasów starożytnych. Tak na dobrą sprawę, to rozpoczyna się ona w gdzieś mniej więcej połowy zeszłego wieku. Pierwsze egzemplarze były nieco prymitywne, ale i tak należycie spełniały przydzieloną im misję. Czyli na wstępie były jak pucybut, który wykonuje ważne czynności, chociaż nie każdego stać na takie usługi. Jednak z upływem dekad ów pucybut, czy w wersji żeńskiej kopciuszek, umie coraz więcej i staje się coraz bardziej rozpoznawany i rzecz jasna coraz posażny. Kontynuując temat komparatystyczny, taka drukarka 3d sls w odniesieniu do pierwszych drukarek atramentowych to rzeczywiście miliarder – drukarka 3d sls.

Nawet jeżeli zostaje się majętnym człowiekiem, to wcale nie wypada spoczywać na laurach. Bardzo podobnie myślą projektanci drukarek – praktycznie w każdym roku pojawiają się w sprzedaży modele, które zaskakują nowymi możliwościami. Zresztą kariera drukarek z dużą dozą prawdopodobieństwa dopiero się zaczyna. Obiecującą karierę wróży się zwłaszcza tym urządzeniom, które drukują w technologii 3D. Wszystko z tej przyczyny, że już wspomina się o wykorzystaniu ich np. w medycynie.

Nowa drukarka
Niektórzy panowie preferują z kolei inne porównania. Dla przykładu: korzystać z łatwej w obsłudze drukarki atramentowej, a później używać zaawansowanego technicznie sprzętu jakim na pewno jest drukarka (sprawdź: drukarki zielona góra) 3d sls, to jakby przesiąść się z trabanta do mercedesa – więcej na stronie . Zresztą w w tej chwili nie warto się kłócić o porównania. Dla klienta, czyli zwykłego obywatela i tak liczyć się będzie koszt nabycia takiego urządzenia. Młodzi naukowcy z miłą chęcią zobaczyliby w swoich laboratorium takie cudo jak drukarka 3d sls. A takie marzenia mają szanse się ziścić – właściwie z każdym miesiącem maleje cena tego rodzaju sprzętów i te najprostsze modele są już w zasięgu ręki nawet tych mniej zamożnych obywateli.