Odwrócona Hipoteka – stosunkowo nowe „narzędzie” finansowe przeznaczone głównie dla osób starszych

Jednym z najistotniejszych wyzwań przed jakimi staje współczesny świat, a przede wszystkim państwa „starego kontynentu” w tym także Polska jest bezsprzecznie starzejące się społeczeństwo.

Aplikacje na telefon

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl
Specjaliści alarmują: z każdym rokiem seniorów będzie przybywać. Prognozuje się, że w 2050 roku ich liczba wzrośnie o ponad 5 milionów.
Sytuacja ludzi starszych nad Wisłą nie wygląda zbyt dobrze. Niska emerytura powoduje, iż nierzadko nie starcza im do pierwszego. Nie mają środków na zaspokojenie elementarnych potrzeb, takich jak chociażby kupno leków. Co wobec tego mogą zrobić? Kredyt Dla seniora to bardzo często jedyny ratunek i świetny sposób na to, aby podreperować domowy budżet. banki lubią „emerytowanych klientów”. Czemu tak się dzieje? Przyczyn jest przynajmniej kilka. Są sumienni. Stosunkowo szybko spłacają swe zadłużenia mimo niewielkich dochodów. Nie ma obaw iż stracą posadę, wyemigrują za granicę czy zamkną działalność gospodarczą. Od niespełna dwóch lat seniorzy mogą osiągać dodatkowe zyski z tytułu posiadania domu na własność. Nowy „instrument” finansowy to odwrócona hipoteka (zobacz kredyty hipoteczne dla firm) kalkulator pozwala obliczyć wysokość dożywotniej renty.

Należy przy tym wziąć pod uwagę wartość rynkową nieruchomości (zobacz pożyczka pod zastaw działki) a także – choć ustawa nie mówi o tym wprost – wiek osoby ubiegającej się o kredyt.