Co mężczyzna powinien założyć na rozmowę kwalifikacyjną ?

Dawniej odpowiedni strój był kwestią dobrych obyczajów. Nikt nie przyszedł do teatru w swetrze, bądź też nie pokazał się na ważnej uroczystości w klasycznych dżinsach. Jednak od jakiegoś czasu, szczególnie w środowisku młodych ludzi obserwuje się pewne zmiany w tym temacie. Obecnie nikogo już nie zaskakuje, że na egzamin ktoś przychodzi w sandałach, a do filharmonii w dżinsach.

Umowa biznesowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Są jednak sytuacje, w których właściwy strój jest naszą wizytówką i poprzez efektowne ubranie kształtujemy swój wizerunek. Jedną z takich okoliczności jest niewątpliwie rozmowa kwalifikacyjna. Każdy, kto odbył typową rozmowę kwalifikacyjną wie, że potencjalny pracodawca ocenia nie tylko naszą aplikację, lecz również naszą prezencję. Stąd też to niezwykle ważne żeby trafnie dobrać strój. Szczególnie mężczyźni mogą w tym temacie mieć nieco skromniejszą wiedzę, gdyż zwłaszcza w Polsce znacznie mniej dbają o swój wygląd niż kobiety. Dlatego też podajemy kilka porad na temat, co ubrać na rozmowę o pracę.

Przeważnie uniwersalny zestaw to naturalnie granatowe spodnie od garnituru i dobrej jakości koszula. Jeżeli idziemy na rozmowę w sprawie pracy w banku, lub większej korporacji, należy znać panujący tam dress code. Z reguły mile widziany jest garnitur w jednolitym kolorze, jasna koszula i oczywiście elegancki krawat. Pamiętajmy, że ubiór musi być schludny. Oprócz tego można postawić na jeden dobry dodatek, przykładowo skórzaną teczkę lub klasyczny zegarek.

Czego należy unikać? Po pierwsze pastelowych garniturów, które bardziej kojarzą się z przyjęciem ślubnym niż klasyczną elegancją.

Ciekawi Cię ta tematyka? Kliknij ten link oraz zobacz, jak podszedł do tego tematu inny autor w treści (http://www.dortex.pl/odziez-uzywana-dostawy/) swego postu!

Po drugie pstrokatych koszul. Dopuszczalne odcienie to gównie beż, a także ecru. Oprócz tego koszula musi mieć długi rękaw. Pamiętajmy, że w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej zazwyczaj przeżywamy duży stres i często się pocimy. Dlatego też warto zainwestować w koszulę z dobrej bawełny. Można również zakupić specjalne wkładki, które wchłaniają pot. Co ważne skarpety powinny być w kolorze garnituru, zazwyczaj czarne lub granatowe i na tyle długie, by gdy usiądziemy zasłaniały łydkę.
Kolejny ważny element garderoby męskiej to naturalnie obuwie. Najlepsze rozwiązanie to skórzane obuwie dopasowane garnituru i paska o eleganckim fasonie. Dobrze jest zadbać, by sznurówki były dopasowane kolorystycznie do butów.

Zadbany wizerunek to często decyduje o pierwszym wrażeniu w trakcie rozmowy o pracę, zwłaszcza w branży, w której obowiązuje jednolity dress code. Zatem jeśli ubiegamy się o posadę właśnie w branży tradycyjnej, do których zaliczane są np. banki, firmy ubezpieczeniowe, wtedy należy zastosować się do naszych porad.