Karty rfid – do czego mogą posłużyć i gdzie można je wykorzystywać?

W dzisiejszych czasach tak naprawdę każdy z nas ma w portfelu jakąś kartę. Czy będzie to karta do komunikacji miejskiej, do bankomatu, czy karta lojalnościowa, którą można dostać w różnych sklepach, ich działanie jest zbliżone. Ich nazwy to karty rfid, a używanie takich kart jest oparte na komunikacji z czytnikiem za pomocą systemu fal radiowych o różnej częstotliwości. Przez wykorzystanie w nich specjalnych układów elektronicznych można zapisywać i odczytywać dane. Co jeszcze należy wiedzieć na ich temat?

fragment karty kredytowej VISA

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest wyjaśnić dokładne działanie charakteryzowanych kart. Karty zbliżeniowe opierające się na systemie rfid to 3 główne elementy: wspomniany wcześniej czytnik, anteny, jakiej najczęściej nie widać, gdyż jest wbudowana w czytnik i najważniejszej części – samej karty. Inaczej nazywane są one transponderami, gdyż to na nich zawarte są wszystkie dane. Rolą czytnika jest tworzenie pola elektromagnetycznego, jakie będzie zasilać kartę w sytuacji, gdy klient zechce ją wykorzystać.

Fascynuje Cię ten temat? To odsyłam do strony, gdyż przeczytasz tam dużo fascynujących treści w tym temacie.

W karcie jest część kumulująca energię, która umożliwia przesłać do czytnika dane przekazywane dalej do komputera, w którym są przetwarzane. Niewątpliwą zaletą rfid jest brak przymusu bezpośredniej styczności z czytnikiem. Dzięki temu ludzie mają mniejsze obawy, że ich dane będą skopiowane oraz wykorzystane w nieodpowiedni sposób. Szczególnie niepokoją się taką możliwością w przypadku użycia karty w nieznanych dotąd miejscach, np. w restauracji znajdującej się w innej miejscowości – więcej transcom-system.com.pl. Na nieszczęście informacje da się skopiować w każdym wypadku, więc nie można pozostawiać karty, tylko od razu schować ją do portfela, by nie doprowadzić do żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Nie da się funkcjonować bez kart, lecz trzeba też wiedzieć, w jaki sposób ich używać, aby ograniczyć ryzyko zagrożenia. Karty zawsze powinniśmy trzymać przy sobie, co minimalizuje ryzyko ich kradzieży bądź zgubienia.

karty bankowe

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz już wiesz, w jaki sposób działają opisane karty. Na pewno jeszcze nieraz otrzymasz nową kartę zbliżeniową, na przykład do biblioteki, ponieważ właściwie każda instytucja wprowadza je dla swoich klientów.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej wiadomości na prezentowany w tym tekście wątek, to sprawdź tu bez ociągania uzupełniające informacje (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/czechy/).

Dobrze je nosić przy sobie, ponieważ w większości przypadków w inny sposób nie będziemy mogli dostać się na swoje konto czy skorzystać z proponowanych w konkretnym miejscu usług.