Czy outsourcing pracowniczy będzie ciekawym podejściem dla ciebie?

Aktualnie w świecie biznesu pojęcie outsourcingu stało się niesłychanie modne.
Outsourcingować można już nieomalże wszystkie działy firmy: produkcję, logistykę, zaopatrzenie, obsługę konsumenta, sprzątanie, ochronę, kierowanie finansami czy księgowość.

sala weselna

Źródło: pixabay.com
cv

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Na popularności zyskuje outsourcing pracowników. Współdziałanie organizacji z agencjami pracy wciąż jednakże ewoluuje i wchodzi na wyższy pułap. Obecnie nie jedynie przedsiębiorstwa produkcyjne współdziałają z przedsiębiorstwami trudniącymi się outsourcingiem pracowniczym. Coraz nagminniej po te usługi sięgają gigantyczne korporacje, jakie nie chcą już na własną rękę poszukiwać talentów menedżerskich, motywować swoich pracobiorców, a nawet prowadzić zwykłej, bieżącej działalności w kadrach.

Dochodzisz do przekonania, że warto byłoby poszerzyć swoją wiedzę na objaśniany tutaj temat? Wejdź więc na ten odnośnik i przeczytaj więcej w treści.

Czy outsourcing pracowników możemy również z powodzeniem wykorzystać w swej firmie?

Przepis pracy normuje outsourcing pracowniczy w artykule 231, tyczącym się fuzji albo przejęcia przedsiębiorstwa. Wymieniony przepis stanowi, że w sytuacji akwizycji zakładu pracy nowy posiadacz staje się uczestnikiem w uprzednich stosunkach pracy – razem ze składnikami materialnymi przyjmuje on jakby pracowników nabytej organizacji. Prowadząc niedużą firmę, nie opłaci się skorzystać z usług agencji pracy, by pozyskać pracobiorców jak też nimi kierować. Outsourcing pracowników przydaje się w dużych korporacjach, w których procesy kadrowe przeprowadzane są na masową skalę. Są naturalnie wyjścia pośrednie.

Pracodawca może zlecić outdoorowej agencji przeprowadzenie naborów, zaś na etapie selekcji sam może sprawdzać aplikacyjne dokumenty kandydatów, wdrażać ich do pracy. W ostatnim czasie często poszukiwani są w tenże sposób pracownicy z Ukrainy.