Co produkuje branża wyrobu stali?

Wyroby hutnicze określane są różnego rodzaju wyroby otrzymywane ze stali i różnego rodzaju stopów metali. Dostarczają je w tej formie odpowiedzialne są huty i zakłady metalurgiczne. W ofercie tego typu zakładów są też często usługi z dziedziny metalurgii.

Blachy

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem tego typu produktów są blachy (dobra oferta blach ocynkowanych) walcowe. Mogą one mieć standardową grubość albo też robionej do potrzeb określonego zamówienia. Blachy tego typu mogą mieć rozmaite, począwszy od cienkich, których grubość może sięgać nawet dwóch milimetrów, ale również istnieje opcja zamówienia blach walcowanych o dużo grubszym przekroju, sięgających nawet stu pięćdziesięciu milimetrów.

Blachy walcowane są na gorąco i mogą występować w kształtach takich jak kręgi, arkusze i inne. Wiele firm produkujących tego rodzaju wyroby ma w swojej ofercie kilka typów chemicznego obrobienia określonego surowca, w zależności od typu surowca i jego właściwości chemicznych. Przykładem blach walcowanych na gorąco są blachy trudnościeralne czy też blachy kawałkowe a więc materiały o wyjątkowej wytrzymałości – blachy kawałkowe w promocyjnej cenie.

Obróbka stali w hucie

Autor: Paul Lindsey
Źródło: http://www.flickr.com

Innym przykładem wyrobów z dziedziny wyrobów hutniczych są blachy (sprawdzona oferta blach stalowych: http://www.aner.com.pl/kategorie/blachy) walcowane na zimno. Przeznaczenie ich jest związane z formowaniem. Innym typem produktów z zakresu wyrobów hutniczych są stale powlekane organicznie. Stosuje się je do elewacji oraz w trakcie budowania, zarówno do produkcji rynien, jak i do stalowych konstrukcji ochronnych.

Zakłady produkujące stal i wyroby metalowe stanowią grunt dla licznych innych branż przemysłu. Produkty tego typu są wykorzystywane do produkcji niemalże wszystkich urządzeń i maszyn i wielu innych. Sprzedaż wyrobów hutniczych (jak: stal walcowana) odbywa się między innymi do branży górniczej, gdzie wyjątkowa wytrzymałość stali wpływa korzystnie na to, że maszyny górnicze posiadają większą wytrzymałość, co bezpośrednio odzwierciedla się w czasie przestojów w trakcie realizowania działań górniczych.

Kolejną branżą, do której sprzedaje się tego typu produkty jest oczywiście budownictwo. Różnorodne pręty żebrowane i zbrojenia betonu stanowią podstawę dla bezpiecznie wykonanych prac budowlanych. W dzisiejszych czasach ponadto buduje się ze stali całe fabryki i wielkie konstrukcje. Wyroby stalowe mają również bardzo duże zastosowanie podczas produkcji wielkich maszyn i dźwigów.

Bardzo ważnym odbiorcą zdaje się być także przemysł zbrojeniowy. W dzisiejszych czasach sprzedaż wyrobów hutniczych jest podstawą dla ogromnej ilości dziedzin gospodarki.