dokument tagged posts

Chorobowe pracownika musi dotrzeć do zus

Wypowiedzenie umowy o pracę jest otoczone przeróżnymi zasadami

Od czasu do czasu dzieje się tak, że nie jesteśmy zbytnio zadowoleni z pracy jakiegoś podwładnego, tak jak i on ma możliwość nie okazać się usatysfakcjonowany z tego, co gwarantuje mu nasze przedsiębiorstwo. Z tego powodu należy zaznaczyć, że ciągle można złożyć wypowiedzenie umowy o pracę, jednak musi być ono przygotowane w dobry sposób.
Czytaj dalej

Legalizacja wizyty i pracy w Polsce, czyli jak obcokrajowiec może uzyskać prawa i dodatkowe względy.

Studiując można zauważyć jak wielu obcokrajowców, szczególnie ze wschodniej partii Europy przyjeżdżają do naszego kraju, mając nadzieje na lepsze perspektywy życia. Co trzeba zrobić, by móc uzyskać kartę pobytu cudzoziemca, która daje przepustkę do praw i przywilejów. Karta pobytu cudzoziemca jest to dokument znaczący dla migrantów.
Czytaj dalej

Jeszcze parę ładnych lat temu naliczenie podatku było dla zdecydowanej większości autentycznym kłopotem

Zawiłość dokumentu straszyła i większość z nas zwyczajnie zlecała to rozliczenie komuś, kto na tym się doskonale zna. Naturalnie za odpowiednią opłatą. Na szczęście rozwój techniki doprowadził do tego, że współcześnie sami jesteśmy w stanie tego dokonać bez żadnej pomocy.
Czytaj dalej

Co winna zawierać umowa o roboty budowlane oraz kiedy pożądane byłoby ją spisać

Umowa o roboty budowlane to bardzo ważny dokument, jaki jest zabezpieczeniem dla obu stron. Osoba, jaka przeprowadza jakieś roboty budowlane posiada gwarancję należności za swoje usługi. Osoba, jaka takie usługi budowlane zamawia także posiada gwarancję bezpieczeństwa i właściwego zrealizowania zamówionych usług. W wypadku sporów dokument ten ułatwi dodatkowo dochodzenie roszczeń. Umowę o roboty budowlane niewątpliwie pożądane byłoby spisać w każdej sytuacji związanej z budową - domów, mieszkań, biur itp. Można ją również spisać w przypadku remontowania którejś nieruchomości czy innych usług wykończeniowych i budowlanych.Czytaj dalej