dokument tagged posts

Kiedy nieodzowny mi będzie jurysta?

Zdaje ci się, iż świat prawniczy jest daleko od twego codziennego życia? Nawet nie masz pojęcia jak możesz się mylić. Życie przysparza nam różnorodnych kłopotów, z którymi przychodzi nam sobie radzić.
Czytaj dalej

Sprawdzony sposób na odwołanie się od sądowego nakazu zapłaty

Nakaz zapłaty zostaje wydany przez sąd, kiedy to poszkodowany chce dochodzić odzyskania pieniędzy bądź pozyskania innych rzeczy zamiennych. Efektywne dochodzenie świadczeń przez powoda związane pozostaje z udowadnianiem postulatów ze strony skarżącego przy użyciu dodanych do pozwu dowodów.
Czytaj dalej

Myślisz o separacji albo zupełnie czymś innym – prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocy prawnika

Niejedna spółka powinna kooperować z kancelarią prawną, ponieważ asysta ekspertów wielokrotnie jest wymagana. W trakcie funkcjonowania spółki nierzadko przydarzają się sytuacje, w czasie jakich potrzebujemy sięgnąć po poradę radcy prawnego.
Czytaj dalej

Co to jest polityka prywatności i w jaki sposób ją dobrze stosować?

Prawo do prywatności powinna posiadać każda osoba. To człowiek powinien decydować o tym, jakie wiadomości z jego życia są oddawane do informacji dla innych osób. Warto o tym pamiętać i egzekwować to prawo. Z tego względu tak duże znaczenie ma aktualnie polityka prywatności. Co kryje się pod tym terminem?
Czytaj dalej