dokument tagged posts

Co to jest polityka prywatności i w jaki sposób ją dobrze stosować?

Prawo do prywatności powinna posiadać każda osoba. To człowiek powinien decydować o tym, jakie szczegóły z jego życia są podawane do informacji dla pozostałych osób. Warto o tym pamiętać i egzekwować to prawo. Z tego względu tak istotne znaczenie ma obecnie polityka prywatności. Co kryje się pod tym pojęciem?
Czytaj dalej

Jeszcze parę ładnych lat temu naliczenie podatku było dla zdecydowanej większości autentycznym kłopotem

Niejasność formularza przerażała i przeważająca liczba z nas zwyczajnie zlecała to rozliczenie komuś, kto na tym się idealnie zna. Naturalnie za konkretną opłatą. Szczęśliwie rozwój techniki doprowadził do tego, że obecnie sami możemy tego dokonać bez niczyjej pomocy.
Czytaj dalej

Chorobowe pracownika musi dotrzeć do zus

Wypowiedzenie umowy o pracę będzie obwarowane przeróżnymi wytycznymi

Czasami dzieje się tak, że nie jesteśmy zbyt usatysfakcjonowani z działań konkretnego podwładnego, tak jak i on ma szansę nie okazać się zadowolony z tego, co gwarantuje mu nasze przedsiębiorstwo. Przez to należy wiedzieć, że wciąż możemy przedłożyć wypowiedzenie umowy o pracę, jednakże musi okazać się ono przygotowane w właściwy sposób.
Czytaj dalej

Co zrobić, kiedy otrzymamy informacje o nakazie zapłaty? W jaki sposób można wtedy zareagować?

Kiedy możliwe jest zażądania wydania nakazu zapłaty? A co można zrobić, gdy nakaz będzie wydany przeciwko nam? Jakie są możliwość w tym zakresie oraz na czym to tak naprawdę polega? Czym w ogóle jest nakaz zapłaty? W praktyce sądowej w dużej liczbie postępowań o roszczenia dotyczące pieniędzy sądy cywilne wydają nakaz zapłaty. Takiego nakazu zapłaty nie powinno się jednak wiązać z klasycznym postępowaniem sądowym.
Czytaj dalej