dokument tagged posts

Chorobowe pracownika musi dotrzeć do zus

Wypowiedzenie umowy o pracę jest otoczone różnorakimi wytycznymi

Od czasu do czasu okazuje się być tak, że nie jesteśmy zbytnio zadowoleni z pracy danego pracownika, tak jak i on może nie okazać się usatysfakcjonowany z tego, co proponuje mu nasze przedsiębiorstwo. Dlatego należy powiedzieć, że wciąż można złożyć wypowiedzenie umowy o pracę, jednakże musi okazać się ono przyszykowane w dobry sposób.
Czytaj dalej

Jeszcze parę ładnych lat temu naliczenie podatku było dla zdecydowanej większości autentycznym kłopotem

Niejasność formularza trwożyła i przeważająca liczba z nas zwyczajnie powierzała to rozliczenie komuś, kto na tym się doskonale zna. Jasne że za odpowiednią opłatą. Szczęśliwie rozwój techniki spowodował, że aktualnie sami jesteśmy w stanie tego dokonać bez niczyjej pomocy.
Czytaj dalej

Kiedy nieodzowny mi będzie jurysta?

Zdaje ci się, iż świat prawniczy jest daleko od twego codziennego życia? Nawet nie masz pojęcia jak możesz się mylić. Życie przysparza nam różnorodnych kłopotów, z którymi przychodzi nam sobie radzić.
Czytaj dalej

Sprawdzony sposób na odwołanie się od sądowego nakazu zapłaty

Nakaz zapłaty zostaje wydany przez sąd, kiedy to poszkodowany chce dochodzić odzyskania pieniędzy bądź pozyskania innych rzeczy zamiennych. Efektywne dochodzenie świadczeń przez powoda związane pozostaje z udowadnianiem postulatów ze strony skarżącego przy użyciu dodanych do pozwu dowodów.
Czytaj dalej