dokument tagged posts

Kiedy może nam dopomóc kancelaria adwokacka Zakopane?

Nieraz okazuje się być tak, że wsparcie kogoś, kto właściwie zna się na kwestiach sądowych, będzie potrzebna. Ma sposobność okazać się być konieczna tylko przy uzupełnianiu potrzebnych dokumentów, a ma szansę się okazać, że będzie zmuszona nas reprezentować na sali sądowej.
Czytaj dalej

Co winna zawierać umowa o roboty budowlane oraz kiedy pożądane byłoby ją spisać

Umowa o roboty budowlane to ogromnie ważny dokument, jaki jest zabezpieczeniem dla obu stron. Osoba, która przeprowadza jakieś roboty budowlane ma gwarancję zapłaty za swoje usługi. Osoba, która takie usługi budowlane zamawia też ma gwarancję bezpieczeństwa oraz stosownego stworzenia zamówionych usług. W przypadku sporów dokument ten ułatwi także dochodzenie roszczeń. Umowę o roboty budowlane naturalnie pożądane byłoby spisać w każdej sytuacji połączonej z budową - domów, mieszkań, biur itp. Można ją również spisać w wypadku remontowania którejś nieruchomości albo innych usług wykończeniowych i budowlanych.Czytaj dalej

Sporo rzeczy powinno być załatwionych zgodnie z prawem

Jest wiele kwestii w naszym życiu, które regulowane są prawem, czasami nic nie trzeba zrobić żeby ono obowiązywało, mimo wszystko czasami jest tak, iż powinniśmy zorganizować niezbędne pisma, które będą zapewniały nasze prawa oraz jednocześnie będą wszystko zamykały w formie prawnej. Dlatego właśnie wciąż warto kontaktować się z najwspanialszymi prawnikami oraz notariuszami, ponieważ tylko wtenczas będziemy mogli posiadać gwarancję, iż całość jest zrobiona tak jak być powinno.
Czytaj dalej

Chorobowe pracownika musi dotrzeć do zus

Wypowiedzenie umowy o pracę jest otoczone przeróżnymi zasadami

Od czasu do czasu dzieje się tak, że nie jesteśmy zbytnio zadowoleni z pracy jakiegoś podwładnego, tak jak i on ma możliwość nie okazać się usatysfakcjonowany z tego, co gwarantuje mu nasze przedsiębiorstwo. Z tego powodu należy zaznaczyć, że ciągle można złożyć wypowiedzenie umowy o pracę, jednak musi być ono przygotowane w dobry sposób.
Czytaj dalej