dokument tagged posts

Myślisz o separacji albo zupełnie czymś innym – prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocy prawnika

Każda spółka winna kooperować z kancelarią prawną, gdyż pomoc profesjonalistów z reguły jest potrzebna. W czasie prosperowania spółki nagminnie zdarzają się sytuacje, w trakcie których musimy sięgnąć po wskazówkę radcy prawnego.
Czytaj dalej

Księgowość internetowa komfortowym receptą dla każdego

Księgowość internetowa może okazać się pomocna dla firm małych i dużych. Jest korzystną alternatywą dla standardowej księgowości. Po pierwsze dlatego, że wpływa na ograniczenie liczby dokumentów papierowych przechowywanych w firmach. Wiele dokumentów może być po prostu przechowywana w formie plików odnotowywanych w pamięci komputerów i przenośników USB.
Czytaj dalej

Chorobowe pracownika musi dotrzeć do zus

Wypowiedzenie umowy o pracę okazuje się być obwarowane przeróżnymi zasadami

Od czasu do czasu jest tak, że nie jesteśmy zbyt usatysfakcjonowani z pracy jakiegoś pracownika, tak jak i on może nie okazać się usatysfakcjonowany z tego, co oferuje mu nasza firma. Z tego powodu warto wiedzieć, że zawsze można przedłożyć wypowiedzenie umowy o pracę, jednakże powinno być ono przygotowane w dobry sposób.
Czytaj dalej

Co winna zawierać umowa o roboty budowlane oraz kiedy pożądane byłoby ją spisać

Umowa o roboty budowlane to niezmiernie istotny dokument, który jest zabezpieczeniem dla obu stron. Osoba, która przeprowadza jakieś roboty budowlane posiada gwarancję zapłaty za swoje usługi. Osoba, która takie usługi budowlane zamawia też ma gwarancję bezpieczeństwa oraz stosownego zrealizowania zamówionych usług. W wypadku sporów dokument ten uprości także dochodzenie roszczeń. Umowę o roboty budowlane na pewno należałoby spisać w każdej sytuacji związanej z budową - domów, mieszkań, biur i tak dalej. Wolno ją również spisać w przypadku odświeżania jakiejś nieruchomości czy innych usług wykończeniowych oraz budowlanych.Czytaj dalej