dokumenty tagged posts

Czy outsourcing pracowniczy będzie ciekawym podejściem dla ciebie?

Obecnie w świecie biznesu pojęcie outsourcingu stało się bardzo modne.


Outsourcingować możemy już nieomalże wszelkie wydziały Przedsiębiorstwa: wytwórczość, logistykę, dostarczenie, obsługę konsumenta, sprzątanie, ochronę, zarządzanie kapITałami lub księgowość.
Czytaj dalej

Jakie dokumenty musi posiadać obcokrajowiec chcący osiedlić się w Polsce? Sprawdź, co w takim przypadku jest potrzebne

Nie da się zataić zjawiska, że w ostatnich latach jesteśmy świadkami postępującego procesu globalizacji. Zanikanie się międzynarodowych granic ma dzisiaj miejsce na względnie znaczącą skalę. Taki stan rzeczy jest jak w największym stopniu pozytywny, bowiem niesie ze sobą wyjątkowo sporo ułatwień, o których jeszcze jakiś czas temu w żaden sposób nie zdołalibyśmy pomyśleć. Przykładem może być choćby swobodna sposobność migracji pomiędzy krajami na świecie bez dopełniania rygorystycznych warunków ustanawianych nam przez na przeróżne urzędu krajowe.
Czytaj dalej

W marcu każdego roku duża grupa Polaków musi rozliczyć się z fiskusem – jest to męczące, szczęśliwie z odsieczą przyjdzie nam fachowy program

Wyszczególnienie wszystkich danych, których wymaga od nas Skarbówka bywa często kłopotliwe. Szczególnie dla tych ludzi, którzy nie prowadzą przedsiębiorstwa i na co dzień nie zmagają się z różnymi paragrafami dotyczącymi dochodów oraz wpływów albo VAT-u oraz podatku.
Czytaj dalej

Kobiety na rynku pracy – w jaki sposób osiągnąć sukces będąc przedsiębiorczą matką?

Poruszając kwestię polskiego rynku pracy, wypada przyjrzeć się także sytuacji zatrudnionych, szczególnie kobiet, otóż większość z nich zapytana o ich opinię dotyczącą ich sytuacji na rynku pracy, uważa, iż jest ona cięższa w porównaniu do sytuacji mężczyzn. Kobiety narzekają głównie na wysokość dochodów i mniejsze szanse na zdobycie awansu, w tej kwestii ciągle lepszą sytuację mają mężczyźni. Kobiety mają znaczniemniejsze perspektywy na rozwój osobisty, sporo z nich była świadkiem lub ofiarą nierównego traktowania w pracy. Nadal zauważa się także różnice w wielkości zarobków, nadal panowie wiodą prym i zarabiają lepiej.
Czytaj dalej