dokumenty tagged posts

W marcu każdego roku duża grupa Polaków musi rozliczyć się z fiskusem – jest to męczące, szczęśliwie z odsieczą przyjdzie nam fachowy program

Wymienienie wszystkich informacji, których wymaga od nas Urząd Skarbowy bywa często ciężkie. Zwłaszcza dla tych ludzi, którzy nie prowadzą firmy i na co dzień nie mają do czynienia z przeróżnymi zarządzeniami dotyczącymi zarobków oraz wpływów albo VAT-u oraz opodatkowania.
Czytaj dalej
Własna firma dla przedsiębiorcy jest na ogół jedną z najistotniejszych rzeczy w życiu. To zrozumiałe, iż nadzoruje zabezpieczenie hali produkcyjnej, montując alarmy czy zatrudniając ochronę. Troska o bezpieczeństwo znajduje wyraz również w dobrym oprogramowaniu antywirusowym oraz pancernych szafach na zbiór dokumentów.
Czytaj dalej

Kilka słów o spedycji

Handel to ogromna gałąź gospodarki, która przyczynia się do generalnego rozwoju. Ludzie na całym świecie wydają wielkie pieniądze, nabywając różne artykuły. Czynią to również wielkie przedsiębiorstwa, a także kraje i koncerny międzynarodowe. Każdy czegoś chce. Ludzie od dawien dawna dokonują wymiany towarami. A gdy nie można robić tego samemu, kupiony towar trzeba dostarczyć w miejsce przeznaczenia.
Czytaj dalej

Kobiety na rynku pracy – w jaki sposób osiągnąć sukces będąc przedsiębiorczą matką?

Poruszając temat polskiego rynku pracy, wypada przyjrzeć się także sytuacji pracowników, zwałaszcza kobiet, bowiem wiele z nich zapytana o ich zdanie odnośnie ich sytuacji na rynku pracy, uważa, iż jest ona gorsza w porównaniu do sytuacji panów. Kobiety skarżą się głównie na wysokość wynagrodzenia i mniejsze szanse na osiągnięcie awansu, w tej kwestii ciągle lepszą sytuację mają panowie. Kobiety mają znaczniemniejsze perspektywy na rozwój osobisty, sporo z nich była świadkiem bądź ofiarą niesprawiedliwego traktowania w pracy. Nadal zauważa się także różnice w wielkości wynagrodzenia, nadal panowie wiodą prym i zarabiają więcej.
Czytaj dalej