dom tagged posts

W jaki sposób wybrać idealny dom bez przepłacania, czyli wycena nieruchomości w Warszawie

Ludzie, nie zważając na to, że różnią się od siebie na wielu płaszczyznach, tak światopoglądowych, wiary bądź chociażby w kwestii upodobań kulinarnych czy preferencji muzycznych, posiadają sporo wspólnych marzeń charakterystycznych dla przewagi przedstawicieli wszystkich społeczności.
Czytaj dalej

Kaucja gwarancyjna – gwarancja pieniężna dla osoby wynajmującej dom

Każdy z nas wie, jak kiedyś wyglądało kupno oranżady. Poza pieniążkiem na oranżadę trzeba było jeszcze mieć pieniążki na kaucję. Kupowało się oranżadę i płaciło 30 groszy więcej, bo pani w sklepie musi mieć gwarancję, że butelkę dostanie z powrotem, a nawet, jeżeli nie odniesiesz to ma pieniądze na nową. Tak przynajmniej kiedyś było z butelkami i tak w telegraficznym skrócie wygląda kaucja związana z umowami.
Czytaj dalej

Współpracuj bez przeszkód z innymi firmami

Bardzo często zdarza się, iż krajowe przedsiębiorstwa chcą rozpocząć współpracę z podmiotami zagranicznymi. Nie będzie to proste, gdyż wymaga znajomości przepisów prawa międzynarodowego bądź unijnego.


Jeśli nasza firma chce pracować z przedsiębiorstwami zagranicznymi potrzebujemy się dobrze do tego przyszykować, aby nie mieć w przyszłości problemów z prawem.
Czytaj dalej

Na polskich drogach codziennie niestety dochodzi do wielu wypadków – ich ofiary mają przecież prawo do rekompensaty finansowej

Po naszym kraju jeździ ogromna ilość aut. Pewny procent kierowców jeździ brawurowo. Są też tacy, którzy prowadzą pojazd na tak zwanym gazie.
Czytaj dalej