dom tagged posts

W dobie internetu sporo mówi się o ochronie danych osobowych online – jest to bardzo ważne zagadnienie, któremu trzeba poświęcić kilka chwil

Dla wielu zwykłych konsumentów internetu przepisy portali wydają się kwestią niepotrzebną. Klikają akceptację, a nierzadko nawet nie interesuje ich regulamin portalu i nie czytają go.
Czytaj dalej

Zadania ośrodka doskonalenia nauczycieli

Zawód pedagoga to stanowisko niezwykle ważne i potrzebne. Pociąga za sobą wielką odpowiedzialność, gdyż to szczególnie od pedagogów zależy poziom wiedzy młodzieży, a co za tym idzie przyszłość społeczeństw. Osoby te powinny więc posiadać odpowiednie predyspozycje do wykonywania zawodu, a także dysponować niezbędną wiedzą i umiejętnościami.
Czytaj dalej

Gdy zamierzamy założyć swoją firmę przyda nam się pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych

Posiadanie prywatnej działalności to obecnie jedno z licznych marzeń osób, którzy potrzebują uzyskać jakiś sukces i zarabiać odpowiednie sumy pieniędzy, które będą służyły nie tylko do ich utrzymania, ale też do utrzymania ich najbliższych.
Czytaj dalej

Kaucja gwarancyjna – gwarancja pieniężna dla osoby wynajmującej dom

Każdy z nas wie, jak kiedyś wyglądało kupno oranżady. Poza pieniążkiem na oranżadę trzeba było jeszcze mieć pieniążki na kaucję. Kupujesz oranżadę, płacisz 30 groszy więcej, bo pani w sklepie musi mieć gwarancję, że butelkę odniesiesz, a nawet, jeśli nie przyniesiemy butelki z powrotem to ma pieniądze na nową. Tak właśnie wyglądała kaucja za butelkę oranżady i można to w pewien sposób odnieść do kaucji związanej z umowami.
Czytaj dalej