Droga do kariery rzeczoznawcy majątkowego

Wycena nieruchomości to pewny zawód, zapewniający dobre zarobki i znaczne możliwości pracy na własną rękę lub w firmie. Rzeczoznawca majątkowy ma uprawnienia, by dokonywać wyceny majątku, określać przydatność katastralną i pod hipotekę oraz potwierdzać występujące uszkodzenia. Może znaleźć pracę w wielu miejscach – od banków, przez samorządy, po prywatne firmy i gospodarstwa rolne.

Zdobyć zawód rzeczoznawcy jednak jest dość trudno. rzeczoznawca majątkowy to fach kontrolowany, więc do jego wykonywania konieczna jest licencja, a sposób i zakres wykonywania są określone ustawą. Właściwe

Nieruchomości

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com

przepisy znajdziemy w art. 177 i 191 ustawy o gospodarce nieruchomościami . Pieczę nad wszystkim Minister Infrastruktury. W celu uzyskania uprawnień, trzeba ukończyć studia wyższe ekonomiczne, techniczne lub prawnicze. Zazwyczaj koniecznie okazuje się również odbycie studium podyplomowego, prowadzonego w wielu uczelniach. Przymus ten znosi się, w wypadku, kiedy rozkład normalnych studiów uwzględnia odpowiednie minima. Później musisz zaliczyć praktykę zawodową.

Wszystko kończy wymagający sprawdzian przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną. Zdając go dobrze, dostajemy licencję rzeczoznawczą. Musimy nie zapominać o prawnych zobowiązaniach, jakie nakłada na nas zawodowa wyceny nieruchomości (dowiedz się od kgdm sp zoo). Nasza ścieżka kariery znajdzie się pod stałą kontrolą Ministra Infrastruktury. Jest takie powiedzenie: per aspera ad astra. Składając papiery na studia, absolwencie liceum, zastanów się nad taką ścieżką kariery. Liczne przeszkody z złagodzi ci gwarancja, że nie zostaniesz kolejnym bezrobotnym magistrem.
Tags:  , ,