Faktoring. Usługa mało jeszcze powszechna w Polsce, acz coraz bardziej doceniana przez przedsiębiorców. Faktoring bezsprzecznie zapewnia gotówkę (płynność) w dość krótkim czasie i bez niepotrzebnych formalności, więc sposób działania jest jak najbardziej oczywisty. Po pierwsze, zapewnia firmom środki potrzebne do ich funkcjonowania.
Czytaj więcej
W obecnych czasach znaczna większość spraw biurowych sprawia ludziom mnóstwo problemów. Nie raz pochłania to mnóstwo czasu, co dla ludzi zarobionych jest najogromniejszą zmorą. Nie sposób ukryć, że niesłychanie powiększa to także biurokrację w państwie. Jeżeli zatem posiadamy opcję, żeby jakąkolwiek sprawę urzędową uregulować w łatwiejszy sposób, korzystniej z tego skorzystać.
Czytaj więcej
Przychodzi taki dzień, gdy każdy powinien zrobić podsumowanie z własnego życia oraz musi zdecydować, czy ma coś, co można byłoby oddać bliskim, na wypadek swojej śmierci. Jeśli dochodzimy do przekonania, iż posiadamy takowe drogie nominały, to wypada jak najwcześniej udać się do odpowiedniej kancelarii prawnej i tam, pod spojrzeniem specjalisty przygotować wszystkie dokumenty, tak aby nasi bliscy mieli jak najmniejsze kłopoty z późniejszym dostaniem tego, co planujemy im przepisać.
Czytaj więcej
Co jakiś czas środkami masowego przekazu wstrząsają informacje o tragicznych incydentach w zakładach pracy czy na placach budów. Zdarza się, że przekazy te są wyolbrzymiane przez reporterów, ale w większości przypadków stanowią jednak miarodajne świadectwo banalizowania kwestii BHP. Problem ten dotyczy w różnej skali niemal wszystkich firm, wielkich i małych, tych z licznymi załogami i tych posiadających niewielką grupę pracowników. Ujawnia się on na rozmaitych polach i ma mniej lub bardziej dalekosiężne następstwa.
Czytaj więcej