Jak pozyskać fundusze na rozwój swojej firmy? To nie jest takie ciężkie!

Jeżeli prowadzisz własny biznes, zdecydowanie świetnie zdajesz sobie sprawę z faktu, iż w firmę trzeba praktycznie cały czas inwestować – w dodatku zazwyczaj nie są to małe pieniądze. Kłopoty można mieć szczególnie na początku gdy dopiero rozkręcasz swoją firmę, a nie przynosi ona jeszcze żadnych dochodów. Okazuje się jednakże, że możesz pozyskać pieniądze w inny sposób – jeżeli prowadzisz ciekawy biznes i masz odrobinę czasu na skrupulatne wypełnienie wszystkich wniosków i zebranie wszystkich potrzebnych dokumentów, możesz zwrócić się o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

malowidło - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dokładnie się do tego zabrać? Na początek musisz znaleźć jakiś unijny program, do którego Twoja firma będzie pasować profilem działalności. Możemy Cię zapewnić, iż nie będzie to bynajmniej takie trudne – programów, w których możesz dostać dofinansowanie na rozwój firmy jest mnóstwo i obejmują praktycznie wszystkie działki rynku, zatem na pewno znajdziesz coś właściwego dla siebie – Następnie musisz skrupulatnie przeczytać wymagania – jeżeli nie spełniasz podstawowych kryteriów, szkoda Twojego czasu, bo i tak nie dostaniesz pieniędzy. Jeżeli jednak spełniasz kryteria – nie zwlekaj ani minuty dłużej i zacznij przygotowywać wniosek o dofinansowanie na rozwój firmy. Jeśli chcesz to wykonać naprawdę profesjonalnie, powinieneś zgłosić się do jakiejś firmy, która zajmuje się wypełnianiem wniosków europejskich. Jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy unijnych Wrocław niewątpliwie Prometeia jest liderem w kraju – to tam powstaje najwięcej wniosków, które potem zyskują uznanie w oczach ludzi odpowiedzialnych za przyznawanie dotacji. Jeśli powierzysz wypełnianie wniosku takiej firmie, bez wątpliwości możesz być właściwie pewny sukcesu. Na dodatek tego rodzaju firmy działają w taki sposób, że nie płacisz niczego za samo wypełnianie wniosku – rozliczasz się z tą firmą dopiero wtedy, kiedy otrzymasz dofinansowanie. W takich przypadkach tak naprawdę niczego nie możesz stracić, a równocześnie możesz bardzo dużo zyskać. Jeżeli zatem Twoja firma spełnia kryteria oczekiwane przez Unię Europejską, zdecydowanie powinieneś ubiegać się o dofinansowanie – zobacz jak otrzymać dofinansowanie unijne dla firmy?. Pozyskiwanie funduszy unijnych Wrocław jeszcze nie było takie proste.

Jeśli zdecydujesz się na wypełnienie wniosku o dotację, będziemy niezwykle mocno trzymali za Ciebie kciuki – zwłaszcza kiedy zdecydujesz się zrobić to samodzielnie. Zawsze jednak warto rozważyć zlecenie tego zadania fachowcom, którzy wypełnili już mnóstwo takich wniosków i świetnie wiedzą, jak to zrobić.